خانه مشاوره ازدواج آیا با این اختلاف سنی صلاح هست که من به خواستگاری ایشون برم؟

آیا با این اختلاف سنی صلاح هست که من به خواستگاری ایشون برم؟

2 دقیقه خوانده شده
0
0
412

با عرض سلام

من ۲۴ سال سن دارم و به یکی از دخترای فامیلمون علاقه دارم که ۱۵ سال بیشتر نداره. آیا با این اختلاف سنی صلاح هست که من به خواستگاری ایشون برم یا خیر؟اگر مشکلی نداره کی این کار را انجام بدم( یعنی بهتره صبر کنم تا دختر سنش بیشتر بشه یا همین الان میتونم اقدام کنم)؟

با تشکر

سلام

اختلاف سنی دختر و پسر نباید آنقدر زیاد باشد که دوره رشدی آنها متفاوت شود و در علاقه ها، سرگرمی ها ، طرز نگرش و بینش و انرژیهای روانی با هم متفاوت و یا احتمالا درگیر شوند. در حالیکه دختر در آغاز راه هیجانات ، علاقمند به شطینت های نوجوانی، کوهنوری و جست و خیز و مهمانی و …. هست ، آن آقا کار و تفکر و  مطالعه ، فیلم و موسیقی و گوشه ساکت خانه جهت استراحت را بیشتر می پسندد. همچنین دیدگاه آقا توام با تجربه و احتیاط است و دیدگاه دختر نوجوان ریسک و فعالیتهای نو و بدیع است.

البته علاوه بر سن شناسنامه ای باید به، طرز فکر و نگرش هم توجه عمیق شود.نظر پدر و مادر عروس و داماد هم در این زمینه از آنجا مهم است که ممکن است با سخت گیریهای خودشان منجر شوند که دختر و پسر نظرشان کم کم به هم عوض شود. اگر پسر و دختری به شدت تحت نفوذ والدین خودش هست. معمولا نمی تواند خارج از نظر آنها ، دست به چنین ازدواجی بزند.

نکته دیگر این که ممکن است در این سن و در این شرایط با هم تفاهم دارید ,اما همچنان که سن بالا میرود؛ بسیاری از عادت ما نیز تغییر میکند,مثلا” چهار سال بعد را در نظر بگیرید, آیا باز هم این اطمینان را دارید که به لحاظ ,علاقه ها، سرگرمی ها ، طرز نگرش(درک طرفین نسبت به زندگی و سایر موارد) و بینش(نحوه تفکر) و انرژیهای روانی؛ در یک سطح باشید؟

شما خصوصیات خودتان را در نظر داشته باشید, آیا می توانید به این نوع تغییر کنار بیایید؟

حتما به این نکات مهم توجه داشته باشید سعی كنید در مورد مسائل مختلف با طرف مقابل صحبت كنید و هرگز اجازه ندهید احساستان برعقلتان غلبه كند یعنی همه مسائل را منطقی بررسی نمائید.

شما می توانید با یك شناخت منطقی معایب و محاسن وی را بررسی و برای خود لیست کنید و در نهایت اقدام به تصمیم گیری نمائید . به هر میزان که در سایر ملاک ها مانند: تفاهمات فرهنگی، مذهبی، نگاه به زندگی، مسائل اقتصادی، و … تفاهم داشته باشید می تواند اختلاف سنی ۹ ساله تان را تحت پوشش قرار بدهد. و این مساله نیاز مند بررسی، مطالعه و تحقیق شماست.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

to do lists

Get a clear overview of everything on your plate and never lose track of an important task…