خانه مدیریت زمان مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی ارتباطات انسانی در مدیریت زمان

ارتباطات انسانی در مدیریت زمان

2 دقیقه خوانده شده
0
0
886

اهمیت ارتباط را نه تنها با شاخص فقدان ارتباط و آثار آن می توان سنجید بلکه از طریق آثار و عوارضی که درصورت کاستی در ارتباط انسانی پدید می آیند هم می توان دید. هر قدر دانش اجتماعی به پیش می رود بیشتر مشخص می شود که انسان منزوی تنها و فاقد ارتباط با دیگران در معرض بسیاری از آسیب های اجتماعی است.
از دیدگاه دیگر و با در نظر گرفتن بحران جوامع جدید صنعتی ، می توان گفت که یکی از شاخص های ورود جوامع به عصرحسی، کاستی یا اختلال در ارتباط انسانی است.
برای تقویت ارتباطات انسانی در زندگی روزمره تان به این موارد توجه کنید:

حمایت دیگران را جلب کنید
بسیاری از اوقات به تنهایی گام برداشتن کار سختی است. اگر می خواهید ورزش کنید، سعی کنید یک همراه برای خودتان پیدا کنید.اگر می خواهید سیگار را ترک کنید، به انجمن سیگاری هایی که قصد ترک سیگار را دارند بپیوندید، یا از همسرتان کمک بگیرید.

 

از ديگران كمك بگيريد
بيشتر مردم درخواست كمك كردن از ديگران را دوست ندارند.درنتيجه به خاطر كله‌شقي خودشان شكست مي‌خورند. هيچكس همه چيز را نمي‌داند همانطوري كه توجه داريد پشت سر مردان بزرگ هميشه مردان بزرگتر ديگري وجود داشته‌اند كه از آنها مشورت مي‌گرفته‌اند . با ديگران دربارة پاره‌اي از مشكلات مباحثه كنيد،اين به انگيزش شما در اداره كردن و ادامة مسير كمك خواهد كرد .

 

در احاطه افراد مثبت‌اندیش باشید.
افراد منفی‌باف را از زندگی خود کنار بگذارید. در احاطه افراد مثبت‌اندیش باشید. از راه و روش آن‌ها تقلید کنید. لبخند بزنید و به افکار مسرت‌بخش بیندیشید. به جای این که منتظر حوادث باشید، تلاش کنید که پیش فعال بوده و خودتان حوادث را رقم بزنید.

 

ارتباطات خانوادگی خود را تقویت کنید
آیا چیزی در روابط خانوادگی شما هست که باید اصلاح شود؟ آیا باید وقت بیشتری برای همسر و فرزند خود بگذارید؟ آیا باید مهارت های رفتاری خود را بهبود دهید؟

 

در مقابل دیگران تعهدتان را حفظ کنید
هیچ کس دوست ندارد در مقابل دیگران آدم بدقول و بی نزاکتی به نظر آید. اگر قولی که به خودتان داده اید یا هدفتان را با دیگران در میان بگذارید، در واقع به آن نزدیک تر شده اید. زیرا احساس تعهد بیشتری می کنید و بیشتر مراقب رفتارها و کردارهای خود هستید. تلاش کنید گزارش پی گیری هدفتان را با دیگران در میان بگذارید.

 

 

مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

The Importance of the Refinement and Purification of the Soul

Those who have constructed [their own] religions, causing the straying and deviation of ma…