خانه مدیریت زمان مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی ارتباطات انسانی در مدیریت زمان

ارتباطات انسانی در مدیریت زمان

1 دقیقه خوانده شده
0
0
1,029

اهمیت ارتباط را نه تنها با شاخص فقدان ارتباط و آثار آن می توان سنجید بلکه از طریق آثار و عوارضی که درصورت کاستی در ارتباط انسانی پدید می آیند هم می توان دید. هر قدر دانش اجتماعی به پیش می رود بیشتر مشخص می شود که انسان منزوی تنها و فاقد ارتباط با دیگران در معرض بسیاری از آسیب های اجتماعی است.
از دیدگاه دیگر و با در نظر گرفتن بحران جوامع جدید صنعتی ، می توان گفت که یکی از شاخص های ورود جوامع به عصرحسی، کاستی یا اختلال در ارتباط انسانی است.
برای تقویت ارتباطات انسانی در زندگی روزمره تان به این موارد توجه کنید:

حمایت دیگران را جلب کنید
بسیاری از اوقات به تنهایی گام برداشتن کار سختی است. اگر می خواهید ورزش کنید، سعی کنید یک همراه برای خودتان پیدا کنید.اگر می خواهید سیگار را ترک کنید، به انجمن سیگاری هایی که قصد ترک سیگار را دارند بپیوندید، یا از همسرتان کمک بگیرید.

 

از ديگران كمك بگيريد
بيشتر مردم درخواست كمك كردن از ديگران را دوست ندارند.درنتيجه به خاطر كله‌شقي خودشان شكست مي‌خورند. هيچكس همه چيز را نمي‌داند همانطوري كه توجه داريد پشت سر مردان بزرگ هميشه مردان بزرگتر ديگري وجود داشته‌اند كه از آنها مشورت مي‌گرفته‌اند . با ديگران دربارة پاره‌اي از مشكلات مباحثه كنيد،اين به انگيزش شما در اداره كردن و ادامة مسير كمك خواهد كرد .

 

در احاطه افراد مثبت‌اندیش باشید.
افراد منفی‌باف را از زندگی خود کنار بگذارید. در احاطه افراد مثبت‌اندیش باشید. از راه و روش آن‌ها تقلید کنید. لبخند بزنید و به افکار مسرت‌بخش بیندیشید. به جای این که منتظر حوادث باشید، تلاش کنید که پیش فعال بوده و خودتان حوادث را رقم بزنید.

 

ارتباطات خانوادگی خود را تقویت کنید
آیا چیزی در روابط خانوادگی شما هست که باید اصلاح شود؟ آیا باید وقت بیشتری برای همسر و فرزند خود بگذارید؟ آیا باید مهارت های رفتاری خود را بهبود دهید؟

 

در مقابل دیگران تعهدتان را حفظ کنید
هیچ کس دوست ندارد در مقابل دیگران آدم بدقول و بی نزاکتی به نظر آید. اگر قولی که به خودتان داده اید یا هدفتان را با دیگران در میان بگذارید، در واقع به آن نزدیک تر شده اید. زیرا احساس تعهد بیشتری می کنید و بیشتر مراقب رفتارها و کردارهای خود هستید. تلاش کنید گزارش پی گیری هدفتان را با دیگران در میان بگذارید.

 

 

  •  The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

    According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…
  • Women and Hijab

    The meaning of Hijab is to cover. Hijab means a dress that covers the body of a woman. Isl…
  • Marriage and its benefits

    The family is a small society that starts with the union of man and woman, and by the birt…
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

 The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…