خانه سبک زندگی موفقیت افزایش شجاعت سخنرانی به روش بزرگان

افزایش شجاعت سخنرانی به روش بزرگان

1 دقیقه خوانده شده
0
0
140

فردریک داگلاس روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی آمریکایی و یکی از رهبران ضد برده‌داری در آمریکا بوده است. او به عنوان یک برده به دنیا آمد و بعد از بارها تلاش توانست به نیویورک فرار کند. بعد از فرار، او در جلسات کوچک ضد برده‌داری شرکت کرده و برای از بین بردن این قانون تلاش می‌کرد. تا اینکه نهایتا در یکی از این جلسات در سال ۱۸۴۱ از او خواسته شد تا برای جمع زیادی از افراد ناشناس صحبت کند.

او حرف‌های زیادی برای گفتن داشت اما اولین باری بود که برای چنین جمعیتی سخنرانی می‌کرد. او با خودش فکر کرد این تنها فرصتی است که می‌تواند ناعدالتی‌هایی که به چشم خود دیده را برای دنیا بازگو کند و صدای سایر برده‌ها باشد. او در این سخنرانی تجربیات خود و سایر همنوعانش را بیان کرد. این تجربه برای او به معنای تغییر زندگی بود زیرا از آن روز به بعد او زندگی خود را وقف سخنرانی و تلاش برای پایان دادن به برده‌داری کرد.

سخنرانی کردن در چنین شرایطی آسان نیست اما گاهی‌اوقات نمی‌توان از آن اجتناب کرد. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت بر بررسی بیشتر روش‌هایی می‌پردازیم که فردریک داگلاس ۱۷۷ سال پیش برای غلبه بر ترس سخنرانی استفاده کرد.

۱- از افراد دارای طرز فکر مشابه حمایت بگیرید

زمانی که برای انجام کاری جدید خودتان را به چالش می‌کشید دلگرمی و حمایت اطرافیان و اینکه یقین داشته باشند کاری را به خوبی انجام خواهید داد بسیار مهم است. در ابتدای کار شاید اعتمادبه‌نفس کمی پایین باشد اما حمایت اطرافیان شجاعت لازم برای انجام کار را فراهم خواهد کرد.

داگلاس نیز در جمعی بود که همه خواستار پایان دادن به برده‌داری بودند. پیغام او برای شنوندگان قابل درک بود زیرا همه با هدف او یعنی پایان دادن به برده‌داری موافق بودند. مطرح کردن یک ایده برای یک جمع کوچک مهارت داستان‌سرایی را تقویت می‌کند. هرقدر ایده و نظرات خود را بیشتر با دیگران به اشتراک بگذارید بهتر می‌توانید پیغام خود را به دیگران منتقل کنید.

۲- متن و پیغام خود را به خوبی در ذهن مرور کنید
اولین برخورد بسیار مهم است و هر شخص تنها یک بار فرصت دارد در اولین برخورد عالی ظاهر شود. زمانی که همه‌ی چشم‌ها به شما خیره می‌شود بسیار سخت و در عین حال مهم است که بتوانید پیغام خود را به درستی منتقل کنید. شما تنها یک بار فرصت دارید پیغام خود را بیان کرده و اهمیت آن را در ذهن مخاطب ماندگار کنید.

به همین دلیل تمرین سخنرانی آسانسوری معمولا توصیه می‌شود. در این تمرین شخص باید فرض کند با یک سرمایه‌گذار در آسانسور هم مسیر شده و تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارد خودش و کاری که انجام می‌دهد را به شکلی جذاب برای شخص مقابل توضیح دهد طوری که سرمایه‌گذار به همکاری با او تشویق شود. درنتیجه فرد باید در مدتی کوتاه در ذهنش تصمیم بگیرد که کدام بخش کسب‌وکار برای مخاطب جذاب‌تر است و همان موضوع را عنوان کند.

۳- آرامش خود را حفظ کنید
مخاطبان می‌خواهند سخنران روی موضوعی که صحبت می‌کند و احساسات خود تسلط کامل داشته باشد. اگر سخنران مضطرب باشد آن‌ها هم مضطرب می‌شوند و اگر سخنران آرام باشد آن‌ها هم آرام هستند. داگلاس به این دلیل برای سخنرانی انتخاب شده بود که در یک گردهمایی کوچک‌تر توانسته بود روی احساسات خود مسلط شود و سخنرانی خوبی را در جمعی کوچک ارائه داده بود.

تا زمانی که بتوانید آرامش ظاهری، حرکت بدن، اعتمادبه‌نفس و صدای خود را کنترل کنید مهم نیست چقدر هیجان‌زده شده‌اید و از درون چه احساسی دارید. مردم معمولا جذب قدرت می‌شوند. استرس و اضطراب را با تنفس صحیح و صاف ایستادن دور کنید تا پیغام خود را بهتر و تأثیرگذارتر به دیگران منتقل کنید.

  •  The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

    According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…
  • Women and Hijab

    The meaning of Hijab is to cover. Hijab means a dress that covers the body of a woman. Isl…
  • Marriage and its benefits

    The family is a small society that starts with the union of man and woman, and by the birt…
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

 The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…