خانه مدیریت زمان ایجاد انگیزه در مدیریت زمان اهمیت آموزش در ایجاد انگیزه در زندگی

اهمیت آموزش در ایجاد انگیزه در زندگی

2 دقیقه خوانده شده
0
0
614

رابطه معناداری وجود دارد بین انگیزه و تقویت آن با آموزش هایی که فرد در زمینه مورد نظر کسب کرده است. اگر گاهی موارد نسبت به کار خاصی در خود انگیزه بالایی می بینید یا برعکس انگیزه ای برای انجام کار خاصی ندارید بهتر است به میزان اطلاعات خود در زمینه مورد نظر و آثار و فواید و لوازم آن توجه کنید.

برای این که در هر بخشی از زندگی خود انگیزه بالایی داشته باشید به موارد زیر توجه کنید:

اطلاعات موجود را بازنگری کنید

داشتن اطلاعات لازم در آغاز هرکاری، امری ضروری است،پس محفوظات ذهنی خود را ارزیابی کنید. نکات منفی را حذف کرده و با توجه به بینش خود، از اطلاعات مفید و مثبت برای دستیابی به هدف‌تان استفاده کنید.

در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید، مطالعه کنید

هنگامی که کاری را آغاز می‌کنید، درباره فرایند کار پژوهشی به‌عمل بیاورید. با این‌کار شما از میزان کاری که در پیش رو دارید و مشکلاتی که ممکن است با آن برخورد کنید، آگاه می‌شوید. گاهی اوقات توقع یا انتظار بی‌جا سبب کاهش انگیزه و هدر رفتن اشتیاق و جدیت اولیه فرد می‌شود.

دانستن این موضوع که کسانی که در موقعیت مشابه شما قرار داشته‌اند، چه مسیری را طی کرده و چه گام‌هایی برداشته‌اند، بسیار مفید و آموزنده است. می‌توانید با تلفیق روش انتخابی آنها و آنچه خود در ذهن دارید، روش کاری مناسبی را انتخاب و فعالیت خود را شروع کنید.

توانایی هایتان را ببینید

وقتي قدم در راهي مي گذارید با تجارب مختلفي مواجه مي شويد كه بر توانايي ها و مهارت هاي شما مي افزايد. حال اگر به گذشته برگرديد و توانايي هاي كنوني خود را با آن زمان مقايسه كنيد، متوجه اين تغييرات در خود مي شويد. مي توانيد نمونه كار هاي قديمي خود را مرور كنيد. آنوقت است كه متوجه مشكلات قديمي (ناشي از بي تجربگي) مي شويد كه اكنون آن مشكلات را نداريد و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در ایجاد انگیزه در مدیریت زمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

to do lists

Get a clear overview of everything on your plate and never lose track of an important task…