خانه آموزشی این چند کار را برای خودتان عادت کنید

این چند کار را برای خودتان عادت کنید

1 min read
0
0
509

عادت هایی وجود دارند که دستیابی شما به آنها در زندگی، باعث موفقیتتان می شوند. البته شاید در ابتدای کار سخت به نظر برسند.

سحرخیز باشید

بیشتر افراد موفق صبح زود از خواب بیدار می شوند. روزی مملو از مسئولیت و تصمیم های سخت دارند و سحر خیزی آنها را برای انجام این همه کار آماده کرده و وقت کافی در اختیارشان قرار می دهد.

برای زندگی خود هدف داشته باشید

داشتن اهداف بلند مدت و ریز کردن آن به اهداف کوچک سالانه و ماهانه، به زندگی و فعالیت شما جهت می دهد و بخش اعظم انرژی شما را ناخودآگاه در جهت خواست و اراده شما متمرکز می کند. بدون داشتن اهداف بلند مدت، بخش زیادی از تلاش شما هم بی فایده خواهد بود.

 

همواره یادگیری را سرلوحه کارتان قرار دهید

اغلب موفقیت ها مستلزم یادگیری تخصص های مختلف است. هر گاه یادگیری را متوقف کنید مرگ شما آغاز می شود. حتی اگر شده روزی نیم ساعت در زمینه حرفه ای خود مطالعه و اطلاعاتتان را به روز کنید.

استراحت کنید

همه زندگی کار و پول نیست. گاهی باید خوب استراحت کنید و از زندگی لذت ببرید. استراحت های منظم، باعث سرزندگی و خلاقیتتان می شود. با دوستان و خانواده خود وقت بگذرانید و از زمانی که با ایشان در اختیار دارید بیشترین بهره را ببرید.

ارتباطات شبکه ای داشته باشید.

به ندرت اتفاق می افتد که کسی به تنهایی و بدون کمک دیگران موفق شده باشد.موفقیت مستلزم تلاش و روابط اجتماعی است. با افراد متخصص ارتباط بگیرید. با افرادی که در حرفه شما هستند، ارتباط دوستانه برقرار کنید. به دیگران کمک کنید تا دیگران نیز به کمک شما بشتابند.

 

متعهد باشید

برخی گمان می کنند در این دنیا باید بخوری تا خورده نشوی. بزنی تا زده نشوی. اما واقعیت این است که انسان های موفق همواره به مسئولیت اجتمای پایبندند. اگر جامعه رشد یافته نداشته باشید، باز به عصر بی رحمی برخواهید گشت. ثروتمند به نوعی و فقیر به نوع دیگر. پس نسبت به انسان های اطراف خود احساس مسئولیت داشته باشید.

 

 

  • تمرکز از راه ذکر و تهذیب نفس

    نماز، ذکر و تمامی عبادتها به ویژه هنگامی که با حضور ذهن و توجه عمیق و آگاهی ذهنی برگزار شو…
  • یاد بگیر که بگویی «نه»

    « زمانیکه تصمیم گرفتید باید مطالعه کنید اما دوستان یا هم اتاقی های شما در خواست می کنند که…
  • حواس تمرکز چیست؟

    مهمترین علت عدم دستیابی به یک تمرکز فکر عالی، تعاریف نادرستی است که در ذهن شما برای تمرکز …
Load More Related Articles
Load More By mehdi
Load More In آموزشی

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Check Also

تکنیک خواندن مطالعه SQ3R پس ختام

پیش خوانی _ سوال سازی _ خواندن متن _ تفکر – از حفظ گویی (بازگویی وتعریف) _مرور پیش خ…