خانه مشاوره ازدواج بنظر شما خانواده من مسئول نیستند در برابر ازدواج من وقتی که نیاز اساسی دارم؟

بنظر شما خانواده من مسئول نیستند در برابر ازدواج من وقتی که نیاز اساسی دارم؟

1 دقیقه خوانده شده
0
0
764

سلام
میخواستم بدونم بنظر شما خانواده من مسئول نیستند در برابر ازدواج من وقتیکه نیاز اساسی دارم بهش که همش میگن خودتو مشغول کن و بسپر به خدا و فکرشو نکن آیا درست میشه ؟ یعنی واقعا در این مورد بازخواست نمیشن؟
سلام
همه ما در زندگی همدیگر نقش داریم و البته هر کسی به مراتب خود. طبعا یکی از تاثیرگذارترین افراد در زندگی انسان و موفقیت و کامیابی او والدین او هستند. والدین انسان در جهت خوشبختی فرزند خود مسئولیت هایی بر عهده دارند. متاسفانه به دلایل مختلف هم والدین و هم فرزندان از میزان و مسئولیت خود در ازدواج و نیز مهارت هایی که هر کدام نیازمندند اطلاع کافی نداشته و گاهی اقدام به آموختن این مهارت ها نمی کنند. هم والدین و هم فرزندان
گاهی فکر می کنیم صرف ارتقاء تحصیلی برای ازدواج کافی است و از دیگر مهارت ها و بلکه مهارت هایی مهمتر از تحصیل غفلت می کنیم. و همین مساله باعث می شود تحصیل کرده های ما هم به اندازه سایرین آشنایی و مهارت لازم برای ازدواج را کسب نمی کنند.
من هم معتقدم در فرض مذکور شما والدینتان کم لطفی کرده و مسئولیت خودشان را درست انجام نداده اند. عمده مسئولیت والدین در کنار تامین وسایل و هزینه های مورد نیاز می توانسته کمک به شما برای فراگرفتن مهارت های مورد نیاز برای زندگی زناشویی باشد.
از آنجایی که معمولا در این فضا به والدین دسترسی نداریم و نیز از آنجایی که در عین این که والدین نیز مسئولیت دارند اما شاه کلید موفقیت یک فرد در همه زمینه ها مسئولیت پذیری خود او و تلاش شخصی اوست آنچه عرض می کنم متوجه شخص شما خواهد بود.
خداوند همه ابزار و مقدمات لازم برای موفقیت و خوشبختی را برای ما فراهم می کند و این بسته به ماست که بتوانیم از این ابزار برای کسب مهارت و نیل به خوشبختی استفاده کنیم.
در مورد سپردن به خدا و توکل هم خود خداوند فرموده که بعد از این که مسئولیت خود  را انجام دادی بقیه را به خدا واگذار کن نه این که نشسته و همه چیز را از خداوند انتظار داشته باشیم.
صرف انتظار تنها نیز کاری از پیش نخواهد برد.
شما باید در فکر کسب مهارت هایی باشید که به عنوان همسر و مادر در زندگی زناشویی نیازمندید. به طور ناخودآگاه آنها که مهارت های لازم را کسب کرده اند امکان و فرصت بیشتری برای ازدواج نسبت به بقیه خواهند داشت.
مسلمانان دیگر می توانند در طی مسیر شما را کمک کنند و در واقع این خود شما هستید که با آموختن مهارت های زناشویی مسیر خود را هموار خواهید کرد.
در قدم اول باید تکلیف شما با خودتان مشخص باشد
چه ملاک هایی برای زندگی زناشویی دارید.
فرد مورد نظر شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد( مسلما باید در وضع این ملاکها هم شانی با خودتان را لازمه کار قرار دهید و رویایی نیندیشید)
ملاک های خود را باید اولویت بندی کرده باشید و بدانید کدام ملاک برای شما از درجه اولویت بیشتری برخوردار است که در صورت نداشتن ملاک های کم اهمیت تر بتوانید فرد را به عنوان همسری قبول کنید.
در گام بعدی باید مهارت های مورد نیاز را فرابگیرید
مهارت هایی چون: شناخت روحیات همسر و نقاط قوت و ضعف مردان، مهارت خانه داری، آشپزی، دکوراسیون منزل، و …
در گام بعدی باید بعد اجتماعی خودتان را با دوستان و آشنایان و فامیل تقویت کنید. در مهمانی های خانودگی سالم و نیز فعالیت های عام المنفعه و فعالیت های عبادی اجتماعی مثل نماز جماعت و … شرکت کنید.
این ها مسئولیت های مربوط به شماست
این ها را که فراگرفته و در زندگی به کار بستید
بعد از این هنگامه توکل به خداست

 

 

 

 

مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی فراهم کنید

در دیدار ۳ ساعته عصر دیروز (چهارشنبه) هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، …