خانه مشاوره زناشویی به خاطر علاقه شدید به همسرم احساس می کنم حساس شده ام

به خاطر علاقه شدید به همسرم احساس می کنم حساس شده ام

2 دقیقه خوانده شده
0
0
476

من به خاطر علاقه شدید به همسرم احساس می کنم حساس شده ام نسبت به اون .طوری که از او انتظار دارم تمام کارهای خودشو باید با من در میون بزاره .یا بعضی وقتها شک به سراغم می یاد چه کنم ؟

 

 

 

سلام

حساسیت شما برای حفظ کیان خانواده تان ستودنی است.

معمولا در یک یا ۲ سال اول زندگی بدبینی هست، اما مهمتر از آن این است که شخص به پختگی رسیده واطلاعات داشته باشد، اطلاعاتی در زمینه حقوق و وظایف همسران و محدوده خواسته ها و انتظارات آنان از هم و دایره خصوصی همسران و علل خلوت ها و تنهایی هایشان و …

همسران باید با اعتمادسازی ، دادن آرامش و با داشتن اطلاعات و سیاست‏های ارتباط به یکدیگر القا کنند که همسرشان را دوست دارند و پای‌بند ازدواجشان هستند.

چون ظاهرا از رفتار خاصی که باعث بدبینی شما شده حرف نزده اید نمی توان آن رفتار خاص را تفسیر کرد اما شما باید بدانید که نه انتظار شما از ایشان در مورد این که همه کارهای خود را با شما در میان بگذارد انتظار معقولی است و نه ایشان موظف است که همه کارهای خود را با شما در میان بگذارد.

اتفاقا کنترل گری و بدبینی و سوء ظن به همسر یکی از مواردی هست که می تواند همسرتان را به بیرون از خانه فراری کند. یعنی شما با نگرانی و سوء ظن نسبت به اینکه همسرتان به مسائل دیگری تمایل پیدا کند، فشارها و ناراحتی هایی در رفتارتان نسبت به همسرتان ابراز می کنید که ممکن است ، او را از شما دلزده گرداند.

به جای منفی بافی در مورد چیزی که به آن علم ندارید ، سعی کنید  با واقع گرایی امروز خود را درست پایه ریزی کنید . چون رفتار امروز شما، آینده شمارا می سازد. اضظراب نسبت به جهلی که به آینده داریم و افسردگی که به خاطر عدم تغییر پذیری گذشته، آرامش ما را از بین می برد. بهتر است از زمان حال درست استفاده کنیم.

در نهایت قرار نیست که در زندگی شما هیچ مشکلی پیش نیاید. اگر علیرغم تمام سعی و تلاشی که در زندگی داریم ، با مسئله ای روبرو شدیم ، بهتر است با دقت و منطق آن را حل کنیم ، نه با احساس و هیجان خود را منفجر سازیم. ( وای به اینکه بدون اینکه مسئله ای پیش بیاید با تصور مشکلی در آینده ، با حساسات و هیجان روبرو شویم.)

پس اول باید مشکل واقعی باشد دوم باید ما منطقی و عقل مدار باشیم ، نه احساسی و هیجان زده.

شما می توانید فضایی در محیط منزل آماده کنید که همسرتان را شیفته خود کنید.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
  • آنچه خانم ها دوست دارند مردان بدانند

    بسياري از مردها فراموش مي کنند که از خانمشان تعريف و تمجيد کنند. احتمالاً چيزي در لباس پوش…
  • زندگي،عشق، و ديگر هيچ

    گاهي پيش مي آيد که حتي خودتان هم تحليل درستي از احساسات شخصيتان نداريد. در همين حال از همس…
  • خسته هاي مهربان

    تصور کنيد اين دو نفر خسته از کارهاي روزانه و درگيري هاي متعارف محل کار و خونه و در و همساي…
بارگذاری بیشتر در زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

to do lists

Get a clear overview of everything on your plate and never lose track of an important task…