خانه سیاسی تعرض به سفارت ایران در لندن

تعرض به سفارت ایران در لندن

2 دقیقه خوانده شده
0
0
42

هواداران فرقه شيعه انگليسي از ساعتي پيش با حمله به سفارت ايران در لندن، وارد فضاي سفارت ايران در اين شهر شدند. اعضاي اين فرقه با سرنگون کردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت به اهتزاز درآوردند. تحرکات اين گروهک شورشي به صورت زنده از برخي شبکه‌هاي ضدانقلاب به صورت زنده در حال پخش شدن است. حميد بعيدي نژاد سفير ايران نيز با تاييد اين خبر در توئيتر خود نوشت: «دقايقي پيش تعداد اندکي از طرفداران فرقه شيرازي به سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، در حال شعار عليه مقامات کشور، و لعن عايشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود، آنها با چماق و قمه ديده شدند. پليس در محل حاضر است.»
به گزارش خبرگزاري دانشجو پليس لندن تا اين لحظه کمترين واکنشي درقبال اين رفتار تروريستي نشان نداده است. بي‌بي‌سي تعداد متعرضين به سفارت ايران را ۴ نفر ذکر کرده و گفته که هنوز کسي بازداشت نشده است.

واکنش وزارت خارجه ايران
در همين راستا سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: در حال بررسي موضوع از طريق سفارت ايران در لندن و سفارت انگلستان در تهران هستيم. قاسمي با بيان اينکه با لندن در تماس هستيم، تصريح کرد: دولت انگلستان موظف است به طور جدي و قاطع وظايف خودش را در حفظ و حراست از اماکن ديپلماتيک جمهوري اسلامي ايران و ديپلمات‌هاي جمهوري اسلامي ايران انجام دهد و متجاوزان به حريم ديپلماتيک را سريعا دستگير و مورد پيگيرد قرار دهد. قاسمي تأکيد کرد که برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ايران در لندن اشغال نشده و تنها عناصر تفرقه افکنان که تعداد اندکي بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌ و پرچم ايران را پايين کشيده و پرچم خود را برافراشته‌اند.

اعتراض شديد ايران به سفير انگلستان ابلاغ شد
همچنين سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: بلافاصله پس از وصول اين خبر آقاي سيد عباس عراقچي معاون سياسي وزير امور خارجه مراتب اعتراض شديد جمهوري اسلامي ايران را به سفير انگليس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پليس از ديپلمات‌هاي کشورمان در لندن، و برخورد فوري پليس با مهاجمين شد. قاسمي افزود: سفير انگليس در تهران نيز ضمن ابلاغ عذرخواهي رسمي دولت انگليس گفت: پليس ضدشورش انگليس در محل حضور يافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وي گفت تمامي اقدامات لازم براي محافظت از جان ديپلمات هاي ايران و جلوگيري از ورود مهاجمين به داخل سفارت به عمل آمده است.


بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده صابر
بارگذاری بیشتر در سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تحریم ایران برای راضی کردن ترامپ؛کمیته نظارت بر برجام چه خواهد کرد؟

از زمان تصويب برجام تاکنون موارد متعددي از تحريم‌هاي جديد، تمديد تحريم‌ها و تمديد وضعيت اض…