خانه مدیریت زمان راه های ملموس کردن زمان در ایامی که امتحان ژنتیک داریم برای مبارزه با خستگی چه کنیم?

در ایامی که امتحان ژنتیک داریم برای مبارزه با خستگی چه کنیم?

1 دقیقه خوانده شده
0
0
712

در ایامی که مثلا فردا امتحان ژنتیک داریم همه ۱۲ ساعت باید به اون درس اختصاص داده بشه? گاهی اون درس کمتر وقت می بره و من نمی دونم کار درستی هست که درس دیگه ای بخونم یانه.
و این که برای مبارزه با خستگی چه کنیم?

سلام
اصولا این که همه زمان ۱۲ ساعت به یک ماده درسی اختصاص داده بشه مورد تایید نیست. به جهت خستگی مفرطی که برای ذهن انسان از فعالیت مغزی در یک رشته حاصل می شه و از آن بدتر خستگی روانی حاصله از تمرکز روی یک موضوع. بهتر این است که در شرایط غیر اورژانسی هر روز حداقل ۳ درس و در ایام امتحانات ۲ درس را در دستور کار مطالعه خودتون قرار بدید و زمان خودتونو به صورت ۲ ساعت ۲ ساعت با روش پامادور(تا جایی که مقدور است) انجام بدید. با این مدل هم مطالعه تان را انجام می دهید و هم خستگی ذهنی و روانی به دنبال نخواهید داشت.
این که درسی زمان کمتر ببرد در صورتی که همه مطالب درسی را فهمیده اید و به اصطلاح بر آن درس مسلط هستید، تمرکز بیش از این در مورد آن درس نیاز نیست و می توانید درس دیگری بخوانید. قطعا در این شرایط کار درست، پرداخت به مطالعه درس دیگری است که در اولویت بعدی شما قرار دارد.
در مورد خستگی چند تا کار باید انجام بدهید:
۱- تامین انرژی که می تواند با مصرف غذاهای انرژی بخش و قند های طبیعی که عمدتا در میوه جات وجود دارد تامین شود و ورزش های هوازی همچون پیاده روی، کوهنوری، شنا و … که اکسیژن مورد نیاز بدنتان را تامین کند. تخم مرغ و شکلات تلخ هم توصیه شده است.
۲- حفظ انرژی مورد نیاز بدن که با راه هایی همچون حفظ آرامش روانی و عاطفی، محافظت از ابتلا به بیماری، تلف کردن وقت روی کارهای غیر ضروری و کوه کندن های مرسوم دوران دانشجویی و …
۳- هر از گاهی دوش آب سرد بگیرید.

@timemanagementskills

مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در راه های ملموس کردن زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی فراهم کنید

در دیدار ۳ ساعته عصر دیروز (چهارشنبه) هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، …