خانه مشاوره زناشویی زمان و هزینه ای را برای پرداختن به امور شخصی و گردش و تفریح

زمان و هزینه ای را برای پرداختن به امور شخصی و گردش و تفریح

2 دقیقه خوانده شده
0
0
80

باسلام  آیا در دین اسلام مرد حق دارد زمان و هزینه ای را برای پرداختن به امور شخصی و گردش و تفریح دوستانش استفاده كند یا خیر؟
مرد متاهل منظورمه
متشگرم

 

 

 

با سلام

آنچه دین اسلام در نگاه كلی از مرد یا زن می خواهد، آموختن مهارت هایی برای بهبود روابط خانوادگی است. مرد مهارت های خاص خود را می طلبد و زن مهارت های خاص خود. هر عاملی كه بتواند مایه شادی و شادكامی خانواده و همسو با خواسته های خداوند متعال باشد در نظر خداوند مطلوب و بلكه توصیه شده است.

در مورد پرداختن مرد به مسائل و علایق فردی و صرف هزینه زمانی و مالی برای این مساله حرف و حدیث های زیادی مطرح است. صرف هزینه هایی برای بودن در جمع های دوستانه مقوله ای تقریبا مشترك بین زن و مرد است. هر دو جنس زن و مرد به زمان هایی نیاز دارند كه با دوستان خود باشند. تفریح و ورزش و كوه بروند. مهمانی های خاص داشته باشند و … و طرفین مطلقا نباید این مساله و نیاز را به عنوان سردی زن و مرد نسبت به همسر بدانند. گاهی زن و شوهر به فضایی نیاز دارند كه بتوانند به نیازهای روحی و روانی و عاطفی خود جواب بدهند و این مساله صرفا با بودن در كنار همسر تامین نمی شود.

مرد به تنهایی (زمان و فضایی دور از همسر) نیازمند است تا مجدد با انرژی بیشتر و شاداب تر پیش همسر خود برگردد. این فضا می تواند  ورزشی چند ساعته با دوستان و همكاران باشد؛یا مسافرتی چند روزه؛ یا مهمانی دوستانه و … البته بماند كه نوع دوستان و مهمانی ها و روحیات آنان بسیار متفاوت است و منظور من از این نوع روابط و دوستی ها سالم ترین آن هاست یعنی روابط و دوستی هایی كه مطابق با هنجارها و آموزه های دینی است.

هزینه های صرف شده در این امور هم تا وقتی كه مشكلی برای هزینه ها و زندگی جاری خانواده ایجاد نكرده باشد از نظر آموزه های دینی بلامانع است.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

دیدگاه اجتماعی قرآن برای جامعه آرمانی

استنباط و ترسیم جامعه آرمانی قرآن از آیات بسیاری امکان پذیر است. زیرا: اولا: قرآن، دارای…