خانه مشاوره زناشویی شوهرم قبل از من دختر عمه شو كه خیلی هم خوشگله اسمشون رو هم بوده

شوهرم قبل از من دختر عمه شو كه خیلی هم خوشگله اسمشون رو هم بوده

1 دقیقه خوانده شده
0
0
2,139

ببخشید من تازه اینجا عضو شدم و روال اینجا رو نمی دونم دو سه سالی هست با همسرم ازدواج كردیم اون جوری كه شنیدم شوهرم قبل از من دختر عمه شو كه خیلی هم خوشگله اسمشون رو هم بوده الانم هر وقت ایشونو می بینه باهم دست میدن. البه با بقیه دختر خاله هاشم همین طور این مساله منو آزارم میده
شما میگین چیكار كنم؟
مرسی
 
 

سلام

مساله شما در دو قسمت قابل بحثه:

۱-       حكم شرعی روابط با نامحرم

در مورد این مساله ما باید واقف باشیم كه به فتوای همه مزاجع عظام دست دادن مرد  با غیر از محارم( محارم: مادر، خواهر،مادر بزرگ، عمه، خاله، مادر زن، ) مجوز شرعی نداره.  و بالعكس، اگر چه فامیل باشد حرام است و فرقی بین پیر و جوان نیست.

متاسفانه عده ای از روی ندانم كاری و نشناختن محرم از نامحرم این كار رو انجام میدن. و در این مساله فرقی نمی كنه كه این مرد و زن از كودكی كنار هم باشند یا دور از هم. به هم علاقه داشته باشند یا نه. بهترین كار در این زمینه این است كه به همراه خانواده در محافل بیان احكام دینی شركت كنید. صرف دانستن حكم شرعی رفتار ما را گاهی در مسیر دینداری جلو می بره. اگر این امكان برایتان وجود نداشت رساله عملیه مرجع تقلید خودتونو تهیه كنید و گاه گاهی مطالعه كنید. كتاب رو در دسترس همسرتان بگذارید. جایی كه ایشونم بتونن ببینند و بخوانند.

۲-       حساسیت شما در مورد رابطه شوهرتون با دختر عمه اش

هر پسری ممكنه به خواستگاری افراد زیادی از فامیل  و غیر اون بره و دست اخر با یكی ازدواج كنه. هر دختری هم ممكنه ده ها خواستگار داشته باشه و طبیعتا با یكیشون ازدواج كنه. این افراد ممكنه از فامیل هم باشند.

ما چه مرد و چه زن باید این مساله رو خیلی طبیعی بدونیم و از حساسیت بی مورد خودداری كنیم. چون یكی از عومال سلب امنیت روانی خانواده و زندگی زناشویی حساسیت های بی مورد طرفین نسبت به هم هست.

البته كارهایی زیادی هم می توان انجام داد كه به صمیمیت و امنیت روانی بین زون وشوهر كمك بكنه

مثلا:

۱-       پیش همسرمون اگر مرد هستیم از محسنات زن غریبه ترجیحا جوان و اگر خانم هستید از محسنات مرد جوان غریبه خودداری كنیم.

۲-       رفت ‌آمدمان را با كسی كه وجود او یا حرفهایش یا سابقه زندگی ما با او به باعث سردی رابطه مان می شود به حداقل برسانیم.

۳-       مهارت های لازم برای رابطه زناشویی رو فرا گرفته و به كار ببندیم تا همسرمان نیازی به فرد دیگری غیر از ما در خود احساس نكند.

۴-       همسرمان را برای خود حفظ كنیم:
 
 
 
 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده mehdi
بارگذاری بیشتر در زناشویی

نظری وجود ندارد

 1. خسروبیگی

  1393-03-17 در 9:43 ب.ظ

  سلام
  اتفاقا من هم قبل از ازدواج با همسرم
  تصمیم داشتم با دختر عمع ام ازدواج کنم که نشد
  حالا خانمم به دختر عمع ام حسادت میکنه
  و مثلا برگی از دفتر خاطراتم رو که قبلا
  یعنی قبل از ازدواج
  در اون اسمی از دختر عمه ام برده بودم
  پاره کرده ریخته دور؟
  به نظر شما 
  یا به نظر خواننده شما 
  من باید چیکار کنم؟

  پاسخ دادن

  • clergy

   1393-03-18 در 11:12 ق.ظ

   شما باید در گام اول از ایجاد حساسیت پرهیز کنید. پیش ایشون از دختر عمه صحبت نکنید. زیاد باهاشون رفت و آمد نکنید. ابراز علاقه تون رو به همسرتون بیشتر کنید و بیش از پیش بهشون ثابت کنید. اگر هم هنوز علاقه ای نسبت به دختر عمه در وجودتون هست مدیریت کنید و به مرور حذفش کنید. اگر هم نمادها، عکس ها و چیزی در زندگی تون هست که دختر عمه تون رو یاد شما میاره از زندگی تون حذف کنید. تمام عشقتون رو با خلوص نثار همسرتون کنید. مطمئنا ایشون هم بیشتر از شما سمت شما خواهد آمد و زندگی عاشقانه ای خواهید داشت به امید خدا

   پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

روشهای پایداری زندگی زناشویی بین زن و شوهر

با سلام و شب بخیر یه سوال ازتون داشتم. سوالم کوتاهه. میشه بفرمایید به نظر شما روشهای پایدا…