خانه مدیریت زمان داشتن زندگی سالم و شاد مدیریت زمان برای داشتن زندگی سالم و شاد

مدیریت زمان برای داشتن زندگی سالم و شاد

1 دقیقه خوانده شده
0
0
1,018

وجود طراوت و نشاط در زندگی نه تنها جوانی را موجب می شود بلکه فضای ذهن آدمی را برای فراگیری دانش و معرفت مستعد کرده و مقاومت فیزیکی بدن را در برابر تهدید بیماریها افزایش می دهد و مهمتر اینکه این طراوت و شادابی زمینه ساز ارتباطات موثر و مطلوب انسانی با محیط خانواده ، جامعه و اطرافیان است.
برای رسیدن به شادابی و نشاط در زندگی روزمره به موارد زیر توجه نمایید:
 
 
از مزایای اوقات پر انرژی خود استفاده نمایید
علاوه بر ترجیات طبیعی، بالا و پایین رفتن انرژی شما می تواند روی کارایی و اثربخشی شما تاثیر فراوانی بگذارد. وقتی با منابع و با سیکل های انرژی خود آشنا شوید می توانید بر آنها مسلط شوید. در غیر این صورت ممکن است دشوارترین کارهایتان را در زمانی بکنید که خسته و کم نیرو هستید و یا اوج نیرویتان را صرف انجام دادن کارهایی بکنید که به نیروی زیاد احتیاج ندارند.
روزهای بلند، کارهای زیاد، فشار، با عجله غذا خوردن، همه اینها می توانند انرژی شما را تحلیل ببرند. گرما، شرجی، یکنواختی، ملالت، نور کم، نگاه کردن طولانی به صفحه کامپیوتر، تفاوت های زمانی ناشی از سفر با هواپیما، محرومیت از خواب و برخی از داروها هم از میزان نیروی شما می کاهند. بعضی از اینها بخش جدا نشدنی از زندگی در قرن بیست و یکم هستند. با این حال، در هر زمان که می توانید از عوامل کاهنده انرژی خودداری نمایید. اما اگر امکان چنین کاری ندارید سعی کنید به طرقی انرژی از دست رفته را جبران نمایید.
از آنجایی که همیشه نمی دانید که بعضی از کارها را در چه زمانی انجام می دهید، کسانی که در کار مدیریت بر زمان از استادی و مهارت بیشتر برخوردارند می دانند که برای جبران انرژی از دست رفته خود چه اقدامی باید صورت دهند. البته این مساله از شخصی تا شخص دیگر تفاوت می کند، از این رو شما باید ببینید کدام روش به شما کمک می کند. وقتی بدانید چه اقداماتی به شما نیرو می دهند می توانید از کم شدن انرژی خود در تمام مدت روز بکاهید و از کارتان لذت ببرید.
همچنین بخوانید:
راه های افزایش انرژی را بدانید
شادی های ملی
چگونه زندگی شاداب و با نشاط داشته باشیم
مدیریت زمان برای داشتن زندگی سالم و شاد
تکنیک های داشتن زندگی شاد
 راه هایی برای شاد شدن

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده mehdi
بارگذاری بیشتر در داشتن زندگی سالم و شاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

فرم برنامه غذایی خانوادگی + دانلود فرم

یکی از دغدغه ها و دعواهای رایج خانواده ها این است که صبحانه چی درست کنیم، شام چی بخوریم، ب…