خانه مدیریت زمان مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی مدیریت زمان در ارتباطات اجتماعی

مدیریت زمان در ارتباطات اجتماعی

1 دقیقه خوانده شده
0
0
828

ارتباط با دیگران بیشتر از سایر اوقات روزتان وقت شما را می گیرد. حتی کارگران فنی نیز مقدار زیادی از وقتشان را در ارتباط با همکارانشان می گذرانند. شما می توانید با ارتقای سطح کیفی ارتباطتان، بر کارآیی تعاملهایتان با دیگران بیفزایید. اما گاهی به دلایلی بخش زیادی از زمان افراد در این بین تلف می شود. از جمله مواردی که به تلف شدن وقت شما در ارتباط اجتماعی می شود عبارتند از:

 

سوء تعبیرهای متداول
یکی از دلایل مهم اتلاف وقت، وجود سوء تعبیرهایی در مورد نقش ها، هدفها و مسئولیت ها در بین مردم است. مردم نمی دانند که از آنها توقع انجام چه کارهایی و چه وقت می رود. سوء تعبیرها موجب عدم کارایی لازم، خشم، سرخوردگی و ناراحتی  می گردد. معمولا رفع سوء تعبیرها و برگرداندن همه چیز به حالت عادی، نیازمند زمان بسیار زیادی است.
بسیاری از مشکلات فعلی شما ریشه در گذشته دارد. احتمالا درصد زیادی از غم ها و شادی های شما مربوط به مردم است. ارتباط ناصحیح با مردم از اصلی ترین منابع تلف کننده های وقت است.

 

عدم وجود اولویت های واضح و کامل
سوء تعبیر در شناخت اولویت ها اغلب منجر به اشتغال به کاری نادرست، با دلایلی نادرست، در زمانی نادرست، و شاید هم قصد انجام آن در سطح کیفی نامناسب می شود. و شاید مشکل این باشد که برای فرد نامناسبی کار می کنید. بعضی از اوقات پر استرس شما به سبب بروز سوء تعبیرهایی در سر کار، بخصوص با رئیستان، می باشد.
“دانستن آنچه از شما انتظار می رود”، تنها و مهمترین عامل داشتن احساس مثبت و انگیزه بالا در کار است. به عبارت دیگر، عامل درجه یک شکایت و عدم وجود انگیزه در کارکنان، ندانستن انتظاراتی است که در مورد آنها وجود دارد.

 

تفویض اختیار نادرست
تفویض اختیار نادرست به دیگران، یا از طرف دیگران، منجر به خطا و انزجار بین رئیس و مرئوس می شود. این مورد مهمترین عامل تلف کننده وقت است.
یکی از قوانین موفقیت در زندگی و کار،” فکر کردن به حسن نیت مردم” است. به طور کالی باید بپذیرید که هر شخص تمام تلاش خود را برای انجام کاری که باید بکند، به کار می گیرد. با این وجود، تفویض اختیار نادرست حتی موجب می شود تا صادق ترین و با استعداد ترین افراد، کار ضعیفی ارایه دهند. بنابراین آنها دچار سرخوردگی و ناراحتی می شوند.

 

روشن نبودن حدود اختیارات
روشن نبودن حدود اختیارات منجر به اتلاف وقت می شود. افراد نمی دانند که چه کسی قرار است چه کاری را، در چه مدتی و با چه کیفیتی انجام دهد. مردم در حیرت اند که چه کسی قرار است به چه کسی گزارش دهد؟ مسئول کیست؟ رئیس کیست؟

 

اطلاعات ناقص
اطلاعات ناقص یا ضعیف، که باعث به وجود آمدن فرضیات و نتایج اشتباه می گردد، یکی دیگر از تلف کننده های وقت است. جای نعجب است که بر اساس اطلاعات نادرست چند بار مردم به نتایج اشتباه می رسند یا فرضیات نادرستی را به کار می گیرند.
بهترین مدیران قبل از اتخاذ هر تصمیمی، برای طرح سوالاتی وقت می گذارند و به دقت به جواب ها گوش می دهند. و اگر به اطلاعاتی رسیدند که مشکل یا مسئله ای را پیشنهاد کرد، دوباره آن را مرور می کنند تا مطمئن شوند که اطلاعات به دست آمده صحیح است.

 

 

 

 

 

مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در مدیریت زمان در ارتباط اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی فراهم کنید

در دیدار ۳ ساعته عصر دیروز (چهارشنبه) هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، …