خانه مشاوره ازدواج من از لحاظ فرهنگی مشکلات زیادی با خانواده ام دارم در واقع میشه گفت من اصلا نمیتونم فرهنگ خانواده امو بپذیرم

من از لحاظ فرهنگی مشکلات زیادی با خانواده ام دارم در واقع میشه گفت من اصلا نمیتونم فرهنگ خانواده امو بپذیرم

2 دقیقه خوانده شده
0
0
406

سلام
من از لحاظ فرهنگی مشکلات زیادی با خانواده ام دارم در واقع میشه گفت من اصلا نمیتونم فرهنگ خانواده امو بپذیرم .همیشه هم یه خاطر این مسئله جر و بحثای زیادی با خانواده ام دارم. اول به این مسئله بها نمی دادم ولی الان با گذشت زمان میبینم که این مسئله روز به روز حادتر میشه روزی نشده که به خاطر همین مسئله و سنتها و عقاید و افکار و ووووکه تو فرهنگ ما مرسومه با خانواده ام جر و بحث نداشته باشم حتی به خاطر این مسئله خیلی گوشه گیر شدم.حتی در انتخاب دوست هم باید بگم دوستایی رو برگزیدم که فرهنگی غیر از فرهنگ ما دارن چون هر چی بگم هر کاری بکنم ووووو با تعجب یا سرزنش اونا روبرو نیستم و مطالبق فرهنگ و شرایط اوناس شاید فکر کنید من فقط از لحاظ فکر و سلیقه با خانواده ام مشکل دارم ولی این طور نیست حتی تمام اقوام نزدیک به این مسئله واقفن و از اون اطلاع دارن بعضی وقتا (به شوخی) به مامان میگم: من به شما و بابا شک دارم نکنه منو از جایی بهزیستی یا چه میدونم از خانواده ای گرفتین چون هیچ چیز من به شما نرفته!!!

…خلاصه این که تموم خواستگارایی رو که فکر میکردم فرهنگی مشابه فرهنگ ما داشته باشنو رد کردم و از این بابتم خیلیییییییییییی خوشحالم چون منی که نمیتونم با خانواده ام( یعنی از لحاظ فرهنگی )کنار بیام چطور می تونم همسری با این شرایط را برای عمری انتخاب کنم!!! اصلا تصورش برام سخته چه برسه به…میخواستم بدونم که من میتونم با شخصی از فرهنگی غیر از فرهنگ خودمون ازدواج کنم یا نه؟؟؟ میدونم که  مشکلاتی بوجود میاد ولی نه به اندازه ی مشکلاتی که بالا ذکر کردم و واقعا غیر قابل تحملن!

 
سلام

این مساله یه چیز طبیعیه كه ما آدم ها مال زمان خودمون باشیم . همین طور وجود اختلاف در تفكرات والدین و فرزندان هم امر طبیعیه.

ما برای زندگی مون نیازمند ایدئولوژی هستیم. نیازمند یك باور فرهنگ كه ما رو از بی‌ریشگی در بیاره و به زندگی مون جهت بده.

سنت های والدین سه نوع هستند

آنها كه مخالف احكام دینی اند. در این دسته من و شما اصلا مجاز به هماهنگی و پذیرش آن آداب نیستیم.

آنهایی كه همسو با احكام دینی اما كمی امیخته با خرافات و سلایق شخصی اند. در این دسته باید در صورت توان آن ها را اصلاح كرد.

آن ها كه نابند و كامللا با احكام دینی تطابق دارند. در این سنت ها و فرهنگ ها بهتر این است كه به این فرهنگ ها احترام بگذاریم.

می دونید چرا میگم به فرهنگ احترام بگذاریم؟

چون فرهنگ ریشه ماست. ارزش های ماست. مخصوصا آن ها كه كاملا با ارزش های الهی منطبقند.

البته شما می تونید فرهنگ  نادرست را تغییر بدید اما این امر مستلزم توانمندی زیادی است كه باید داشته باشید. باید یك الگوی مدرن باشید. باید توان اثبات باورهای نو و جدید خودتونو كسب كنید. اعتماد به نفس به دست بیارید.

اما همسر

می تونید با كسی كه فرهنگش با خانواده تون زیاد هماهنگ نیست ازدواج كنید اما نمی تونید با كسی كه با فرهنگ و علایق شخصی شما فرق داره زندگی كنید. ما هر قدر كه بگوییم از فرهنگ و اصالت هایمان فاصله گرفته ایم باز هم  به مرور زمان ریشه هایی از فرهنگ و اصالتمان در رفتار ظاهر میشه. مخصوصا بعد از ازدواج و وقتی همسرمان رفتارش با خانواده پدریمان زیاد جالب نباشد. اما باز هم زندگی با چنین همسری محال نیست اما بهتره با كسی ازدواج كنید كه نزدیك ترین فرهنگ را با شما داشته باشد

همسری كه انتخاب می كنید باید بر اساس ملاك های خودتون انتخاب كنید نه فامیل. چون شما قراره با ایشون زندگی كنید.شما نیازمند بررسی ملاك هاتون هستید و بارم بندی اون ها ونمره دادن بهشون.

در مطالب قبلی در مورد بارم بندی ملاك های ازدواج صحبت شده و می تونید با مطالعه اون ها اطلاعات لازم خودتونو به دست بیاریدبارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آیا ازدواج من با ایشون درسته؟

برام خاستگاری اومده با شرایطی که من میخاستم ...متاسفانه من هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم به ط…