خانه مشاوره ازدواج من یه مشکل عاطفی تو زندگیم دارم …

من یه مشکل عاطفی تو زندگیم دارم …

1 دقیقه خوانده شده
0
0
729

من خیلی با خودم کلنجار رفتم تا خودمو راضی کردم که به خاطر نجات خودم از این بحران وحشتناک روحی با کسی که علاقه ای به او ندارم ازدواج کنم. اما خانواده ام اجازه ی چنین کاری رو به من نمی دن. می گن تو هنوز سنت برای ازدواج خیلی کمه. تحصیلاتت تکمیل نشده و کسی که در نظر داری به دردت نمی خوره! البته خاستگارم از نظر مالی شرایط خیلی خوبی داره اما تفاوت سنی مون ۱۱ ساله و اون فرد از نظر کاری خیلی پر مشغله س و عملا هفته ای یا ماهی یکبار به گفته ی خودش در منزل هست و بقیه ی مواقع در مسافرت های کاری…

به نظر شما من باید چی کار کنم تا خانواده م راضی شن؟ من نمی تونم بهشون مشکل واقعی مو بگم و بگم که چرا یکدفعه تصمیم به ازدواج گرفتم اون هم با چنین شخصی!

 

 

سلام

ازدواج مشکلات زیادی را از پیش پای انسان بر می دارد که یکی از این ها می تواند مسائل روحی باشد. البته به شرطی که ازدواج با فرد مناسب انجام شود.این که فرموده اند سن شما کم است به نظر من سن شما کم نیست و خیلی هم در سن مناسبی هستید. شما می توانید خانواده خود را راضی کنید که در سن و موقعیت مناسبی برای ازدواج قرار دارید. و این مساله با آموختن مهارت هایی که در ازدواج به آن نیازدارید امکانپذیر است. مهارت خانه داری، همسرداری، آشپزی، شناخت روحیات همسر و …

در گام اول باید با کسی ازدواج کنید که مناسب شما باشد. برای این که بدانید فردی مناسب شما هست یا نه باید ملاک های مورد نظرتان را دانسته و برای خود نوشته  و بارم بندی کرده باشید. فقط شما باید در یک خلاء احساسی و بدون این که به فرد خاصی فکر کنید این ملاک ها را شناخته و بارم بندی کنید.

و مورد دیگری که اشاره کردید مساله مالی ایشان است. شرایط مطلوب مالی ملاک خوبی است اما همه ملاک ها نیست و باید بقیه ملاک ها از جمله تفاهم اعتقادی، فرهنگی، علمی، خانوادگی و … را هم در این بارم بندی منظور کنید. تجربه ثابت کرده است ازدواج هایی که تک محوری بوده اند یعنی  یک ملاک مثبت بقیه ملاک ها را تحت الشعاع قرار داده است ازدواچ های موفقی نبوده اند.شما باید همه ملاک هایتان را تطبیق داده و بارم بندی کنید و اگر ایشان نمره بالای ۱۵ آوردند می توانید با ایشان ازدواچ کنید.

نا گفته نماند که تفاوت سنی بین شما خیلی زیاد است و ممکن است همین تک عامل عاملی برای ناموفق بودن ازدواج شما باشد.توصیه بنده این است که در انتخاب همسر عجله نکنید و پیش از فکر کردن در مورد ایشان یا هر فرد دیگری ملاک هایتان را تهیه و بارم بندی کرده و روی خواستگارانتان اعمال کنید.

  • چه کسی پشت پرده عملیات فجیره است؟

    🔹 چه کسی پشت پرده عملیات فجیره است؟ 🔻«عملیات خرابکارانه»؛ این را امارات متحده عربی در توصی…
  • Maintenance and its Philosophy

    According to legal system of Islam, the expenditure of the family is carried by the husban…
  • The Dowry (Mehr) and its Philosophy

    When the sermon of marriage is recited the man gives something to his wife, which in the I…
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

چه کسی پشت پرده عملیات فجیره است؟

🔹 چه کسی پشت پرده عملیات فجیره است؟ 🔻«عملیات خرابکارانه»؛ این را امارات متحده عربی در توصی…