خانه مدیریت زمان موانع برنامه ریزی موانع بیرونی مدیریت زمان

موانع بیرونی مدیریت زمان

1 دقیقه خوانده شده
۲
0
1,705

موانع بیرونی مدیریت زمان عوامل محیطی هستند که بر آنها کنترلی ندارید. شما آنها را ایجاد نکرده اید. اینها روی اندازه سازمان یافته بودن شما تاثیر می گذارند. با شناسایی این عوامل دست از سرزنش خود بر می دارید و راه مستقیم تری برای مهار یا از بین بردن آنها پیدا می کنید.

 

بار کار غیر واقع بینانه
گاه یک بار کاری غیر واقع بینانه و بیش از اندازه، تحت تاثیر خطاهای تکولوژیکی یا عوامل روان شناختی تحمیل می شوند. اما در مواقعی این نیرو ناشی از عوامل بیرونی است و شما چاره ای ندارید جز این که بپذیرید کار شما را تحت فشار بیش از اندازه گذاشته است. ممکن است شاغل باشید، ممکن است درس می خوانید، شاید هم سعی دارید فرزندانتان را بزرگ کنید.

بیماری انرژی شما را محدود می کند
وقتی احساس می کنیم از سلامتی مطلوب برخوردار نیستیم، وقتی با کمبود انرژی روبه رو می شویم، انجام دادن همه کارهایی که برنامه ریزی کرده ایم دشوار می شود. بعضی ها با اختلالات شدید سلامتی روبه رو هستیند که انرژی شان را محدود می کند. ممکن است تحت تاثیر افسردگی باشید، ممکن است با اختلال کمبود توجه رو به رو باشید.  مراقب خودتان باشید و با مشکلات سلامتی خود برخورد جدی کنید.

 

شما در حال گذر هستید
وقتی در شرایط گذر و انتقال باشید، تصمیم گیری درباره چگونه صرف وقت کردن دشوار می شود، سیستم سابق شما دیگر موثر واقع نمی شود و هنوز نظام جدیدی برای جایگزین کردن آن ندارید.
موقعیت های گذرای متعددی هستند که می توانند شما را در موقعیت وخیم قرار دهند: ازدواج، طلاق، تولد، مرگ و غیره. وقتی ساختار زندگی شما تغییر می کند، تطبیق دادن دوباره خود با آن دشوار می شود.

 

حواستان را مرتب پرت می کنند
قطع صحبت و پرت کردن حواس، برای خبره ترین افراد مسائل عدیده ای تولید می کند. پزشک اگر بیمارانش پشت سر هم به کمک های اضطراری احتیاج داشته باشند نمی تواند در شرایط کنترل و احاطه قرار بگیرد. اشخاص درگیر با روابط عمومی، کارکنان بنگاه های معاملات بانکی، دلالان اوراق بهادار و بورس، و … جملگی بارها و بارها حواسشان پرت می شود.
با محیطی که پیوسته حواستان را پرت می کند چه می کنید؟ باید آن را تصدیق کنید و برایش برنامه ای بریزید. وقت کافی به وقفه های کاری در نظر بگیرید.

 

شریک زندگی سازمان نیافته ای دارید
اگر با کسی زندگی یا کار می کنید که رفتار سازمان نیافته اش مانع از اجرای مدیریت زمانی شماست چه می کنید؟ اگر کسی در کنار شما هست که رفتارهای شلوغ و سازمان نیافته اش به طور متوسط روی شما اثر می گذارد- رئیس، همسر، فرزند، همکار، مشتری یا شریک تجاری، هم اتاقی – باید مساله را فیصله دهید تا از خشم خود فاصله بگیرید و روابط خود را سالم نگه دارید.

 •  The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

  According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…
 • Women and Hijab

  The meaning of Hijab is to cover. Hijab means a dress that covers the body of a woman. Isl…
 • Marriage and its benefits

  The family is a small society that starts with the union of man and woman, and by the birt…
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در موانع برنامه ریزی

۲ دیدگاه ها

 1. طلبه آنلاین

  خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ در ۸:۳۱ ب.ظ

  سلام علیکم
  با احترام مطلب شما در مجمع طلاب وبلاگ نویس (Talabeh.net) بازنشر داده شد.
  باتشکر

  پاسخ دادن

 2. مجمع طلاب وبلاگ نویس

  خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ در ۸:۳۲ ب.ظ

  […] منبع: کلرجی […]

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

 The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…