خانه سیاسی هشدار رئیس مجلس خبرگان به رئیس جمهور

هشدار رئیس مجلس خبرگان به رئیس جمهور

2 دقیقه خوانده شده
0
0
27

رييس مجلس خبرگان رهبري گفت: آقاي رئيس‌جمهور نگذاريد انقلاب دست نااهلان بيفتد؛ در دستگاه شما کساني هستند که حداکثر انقلابي نيستند و حداقل با انقلاب فاصله‌ دارند.

آيت‌الله احمد جنتي رئيس مجلس خبرگان رهبري صبح امروز سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه در چهارمين اجلاسيه رسمي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري بابيان اينکه وظيفه ما تحکيم وحدت و انسجام بين همه اقشار ملت است، گفت: اين وحدت و انسجام از دستاوردهاي انقلاب است و همگي بايد براي حراست از آن تلاش کنيم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري خطاب به رئيس‌جمهور که يکي از حضار اجلاسيه خبرگان بود، تصريح کرد: استخدام افراد نادرست در پست‌ها خوب نيست و در دستگاه‌هاي شما خيلي از افراد هستند که حداقل انقلابي نيستند و حداکثر مقداري با انقلاب فاصله‌دارند. آيت‌الله جنتي خطاب به روحاني تأکيد کرد: در انتخاب افراد بايد دقت شود چون برخي از اين افراد به دنبال ثروت‌اندوزي هستند. وي در ادامه با اشاره به فرمايش حضرت امام با اين مضمون که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد خطاب به رئيس‌جمهور گفت: آقاي رئيس‌جمهور! نگذاريد انقلاب به دست نااهلان بيفتد و اگر نا‌اهلاني هستند عزلشان کنيد.

آيت‌الله جنتي افزود: يکي از اين وزارتخانه‌هاي پر رفت و آمد مرتب به من نامه مي‌زند که افرادي در اين مجموعه حضور دارند که اعتقادي به انقلاب ندارند و اين سوال را مطرح مي‌کنند چه کسي بايد به اين موضوع رسيدگي کند.

رئيس مجلس خبرگان رهبري پيرامون وقايع اخير در خيابان پاسداران تهران خاطرنشان کرد: نبايد بگذاريم عده‌اي امنيت مردم را زير سؤال ببرند و از نيروي انتظامي و عزيزان خود در قوه قضائيه تشکر مي‌کنيم، چون اگر اين افراد نبودند معلوم نبود چه اتفاقي در کشور بيفتد.

آيت‌الله جنتي افزود: اينکه عده‌اي با چاقو و قمه امنيت مردم را خدشه‌دار کرده و آدم بکشند، به‌هيچ‌وجه قابل‌قبول نيست.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينکه مسائل امروز زياد است و بايد در درجه اول ببينيم در ۴۰ سال انقلاب چه گذشته و در چه حالي هستيم و در آينده چه مي‌خواهيم، گفت: دستاورد بسيار زياد و غيرقابل شماري در اين ۴۰ سال داشته‌ايم و بايد به آن‌ها دقت و توجه کرده و به ديگران نيز اعلام کنيم و صداوسيما نيز بايد در اين قضيه فعال باشند چون دستاوردهاي بسيار عالي داشته‌ايم.

آيت‌الله جنتي با اشاره به مسئله حجاب ضمن تأکيد بر اينکه حجاب، عفت و شرافت زن است و بايد حفظ شود، تصريح کرد: عده‌اي به هر دليلي اين مايه عفت را خدشه‌دار مي‌کنند و امروز برخي حجاب اجباري را مطرح مي‌کنند که مباحث مربوط به بي‌حجابي به‌نوعي ترويج فسق و فجور است.

وي تأکيد کرد: قانون اساسي بر پايه دين اسلام تشکيل‌شده و موضوع حجاب اجباري که مطرح مي‌کنيم، دين اسلام و شرع است.

رئيس مجلس خبرگان رهبري در ادامه افزود: اسلام با تظاهر به فساد و فسق به‌عنوان منکر و گناه برخورد مي‌کند و بايد با اين حرکات برخورد شود.

آيت‌الله جنتي در ادامه با اشاره به دوران ۴۰ ساله انقلاب اسلامي تصريح کرد: با همه دشمني‌هايي که شد خوشبختانه ما در مدت اين ۴۰ سال موفق بوديم و در ۸ سال جنگ تحميلي علي‌رغم فشارهايي که به ما آوردند مقاومت کرديم و نشان داديم که اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سياسي نيز مي‌تواند موفق باشد.

وي اولين دستاورد را دستاورد فرهنگي دانسته و خاطرنشان کرد: نبايد بگذاريم ساير دستاوردهاي انقلاب لطمه بخورد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري در همين راستا افزود: موضوع ايثار و جهاد في‌سبيل‌الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبيک به امام راحل به ميدان جنگ رفتند و براي شهادت ورود کردند و حتي بسياري از آن‌ها از شهيد نشدن غصه مي‌خوردند.

آيت‌الله جنتي با اشاره به برخي مشکلات فرهنگي در رژيم سابق تصريح کرد: در همين انقلاب دختران باحجاب نامناسب داشتيم و معلوم نبود جوانان به کجا مي‌روند، همچنين شاهد رسانه‌اي فاسد بوديم، ولي هم‌اکنون دستاورد ما چه بوده و ما چه مي‌بيني؟

وي با تأکيد بر اينکه مظاهر فساد بعد از انقلاب از بين رفت اما برخي جوانان نمي‌دانند از کجا به کجا رسيده‌ايم، اظهار داشت: در همين تهران مشروب‌فروشي بيشتر از کتاب‌فروشي بود و ما بايد دستاوردها را بشناسيم و حفظ کنيم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: اين حفظ دستاوردها وظيفه کساني است که در صف مقدم هستند که سپاه، بسيج و خبرگان از آن جمله‌اند، لذا بايد انقلابي بود و وحدت و انسجام خود را حفظ کرد.

آيت‌الله جنتي در ادامه بابيان اينکه نبايد وحدت خود را از دست بدهيم، تصريح کرد: امروز دشمن سعي دارد بين شيعه و سني اختلاف بيندازد و با طرح شيعه انگليسي سعي در ايجاد اختلاف دارند.

وي با اشاره به تلاش دشمن براي ايجاد تفرقه بين شيعه و سني خاطرنشان کرد: بين شيعه و سني فرقي وجود ندارد و هرکسي اين موضوع را مطرح مي‌کرد، امام با او برخورد مي‌کرد، بنابراين در درجه اول بايد اخلاق و معنويات مردم را حفظ کنيم، سپس به‌سوي ارائه خدمات در سطوح مختلف باشيم و دستاوردهاي گذشته و امروز را نشان دهيم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به پيشرفت‌هاي انقلاب اسلامي، اضافه کرد: درگذشته خيلي از روستاهاي ما برق نداشتند و مسيرهاي بين‌شهري ما جاده نبود، ولي امروز وضع ما در بخش‌هاي مختلف با پيشرفت زيادي روبرو بوده و نبايد از اينکه وضعيت معيشت مردم عوض‌شده راحت بگذاريم و براي مثال امروز خيابان‌هاي ما پر از ماشين است که درگذشته همه مردم توان خريد آن را نداشتند.

آيت‌الله جنتي به عملکرد دولت در حوزه‌ آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: امروز در بسياري از مدارس ما دانش‌آموزان نماز نمي‌خوانند و ما وظيفه‌داريم از مسئولان بخواهيم اين موضوعات را حل کنند چون وظيفه خبرگان همين است که به اين اتفاقات ايراد کرده و جواب بخواهند،‌ چون وقتي در مدرسه دانش‌آموز تربيت نشود در دانشگاه نبايد از آن توقع تربيت داشت.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت معيشت مردم در شرايط کنوني افزود: دشمن تابه امروز خيلي تلاش کرده که با تحريم ما را به‌زانو درآورد، اما خدا ما را حفظ کرده است.

رئيس مجلس خبرگان رهبري افزود: همه ما بايد بسيج شويم تا مرهمي بر درد مردم باشيم و نبايد موضوعاتي چون حقوق‌هاي نجومي رخ دهد.

آيت‌الله جنتي با تأکيد بر عدم استفاده بي‌جهت از منابع کشور تأکيد کرد: امروز خيلي جشن‌ها برگزار مي‌شود که دائماً با هزينه‌هاي سنگيني روبروست و در بودجه بايد به موضوع مبالغ اضافي دقت کرد.

وي در همين راستا ادامه داد: متأسفانه در برخي موارد بودجه اضافي را الزام به هزينه مي‌دانند که اين خلاف شرع است و من بارها تأکيد کردم که اين نظام امانتي در دست ماست که تا ظهور بايد به آن خدمت کنيم و بودجه اضافي را مي‌توان درراه درست خرج کرد.

وي در پايان ضمن اشاره به اهميت اردوهاي راهيان نور و نقش آن در تربيت جوانان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶ ميليون نفر در کاروان راهيان نور حضور پيدا کردند و اين سفر روحيه انقلابي مجدد را در جوانان ما احيا مي‌کند و جوانان مابعد از اين سفر بانشاط شده و از اين بي‌انگيزگي‌هاي موجود خارج مي‌شوند

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده صابر
بارگذاری بیشتر در سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تحریم ایران برای راضی کردن ترامپ؛کمیته نظارت بر برجام چه خواهد کرد؟

از زمان تصويب برجام تاکنون موارد متعددي از تحريم‌هاي جديد، تمديد تحريم‌ها و تمديد وضعيت اض…