خانه اعتقادی چرا عالم طوری آفریده شده که پر از شر و سختی و مشکل ونقص است؟

چرا عالم طوری آفریده شده که پر از شر و سختی و مشکل ونقص است؟

2 دقیقه خوانده شده
0
0
292

هرموجودی که درعالم است خصوصیات ذاتی خودش را دارد وجدا کردن این خصوصیات ذاتی از ان محال است چون اگر این خصوصیات ذاتی از هر موجودی گرفته شود آن موجود به موجود دیگر تبدیل مشود.مثلا : شوری نمک جزء خصوصیات ذاتی نمک است وشما در عالم نمی توانید نمکی پیدا کنید که شور نباشد پس اگرشوری نمک ازنمک گرفته شودچیزی که باقی خواهد ماند نمک نیست .

جالب است بدانید خصوصیت های ذاتی هرموجودی هیچ وقت بصورت جداگانه بوجود نمی آیند برای اینکه این کار بیهوده است نمیشود اول موجودی خلق بشود وبعد خصوصیاتی مثل شوری به آن اضافه شود تا آن موجود بشود نمک .

خالقی که توانایی بوجود آوردن نمک را دارد چرا از اول نمک را خلق نکندو ما می دانیم که از خدا کار بیهوده سر نمی زند در نتیجه نمک ذاتا شور است وهیچ کس نمی تواند این خصوصیات را ازآن بگیرد یا به آن بدهد این محال است

عالم ماده هم مانند خود ماده یک سری خصوصیت های ذاتی دارد که نمی شود این خصوصیت های ذاتی را از آن گرفت مثلا یکی از خصوصیت های ذاتی عالم ماده «حرکت» هست مقصود اینکه همه موجودات عالم دائما در حرکتند و از چیزی به چیز دیگرتبدیل می شوند.

مثلا: یک بذر درحرکت خودش رشد می کند وتبدیل به یک گیاه یادرخت می شود واین حرکت همیشه ادامه دارد

واینکه الان دانشمندان ثابت کردند که در اتم ها الکترون ها دائما در حال حرکت هستند وبه همین دلیل همه عالم که هر موجودش پر از الکترون هست دائما در حال جرکت است یا یکی دیگه از خصوصیات عالم ماده وجود تزاحم است یعنی در این عالم کمال یک موجود، مانع کمال یک موجود دیگر است. مثلا کمال یک حیوان درنده مثل شیر در این است که با تهیه غذا برای خودش بتواند زنده بماند. پس باید یک حیوان دیگر مثل آهو را شکار کند خب کمال آهو هم در این است که فرار کندتا شکار شیر نشود بالاخره یکی از این دو تا به کمال خودشان می رسند یعنی کمال یکی از از این دو تا مانع این خواهد شد که یکی از این دوتا به کمال برسد

عالم پر از تزاحم است وهمه چیز در این عالم به همین صورت است وحتی همه اتفاقات مثل آتش سوزی و آمدن سیل و زلزله به دلیل وجود همین تزاحم درعالم هست . پس همان طوری که نمی شود خصوصیات ذاتی شوری را از نمک گرفت خصوصیات ذاتی حرکت وتزاحم را نمیشه از عالم ماده گرفت.

حال اگر سوال شود : چرا این عالم طوری خلق شده که این همه شر وسختی ومشکل وتقص درآن هست؟

این سوال به این می ماند که بپرسیم چرا نمک طوری خلق شده که شوری دارد پس نتیجه این میشود همان طوری که محال هست نمک خلق شده در عین نمک بودن شور نباشد محال است چنین عالمی خلق بشه که خصوصیات ذاتی مثل شر و سختی و مشکلات و نقص ها را نداشته باشد و اگر قرار بود این دنیا بدون شر و مشکلات بوجود آید پس اصلا نباید به وجود آید.

 • The First Step in Refinement

  How long do you wish to remain in the sleep of negligence, plunged in corruption? Fear God…
 • به همسرتان بگویید که شما دشمن اش نیستید

  اگر درباره موضوعی با همسرتان آرام صحبت می کنید اما او به یکباره از کوره در می رود و صدایش …
 • Knowledge and Faith

  Sometimes you see that one has knowledge of these realities but has no faith. Undertakers …
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
 • دین در عصر ظهور

  دین در عصر ظهور مشخصات کتاب شماره کتابشناسی ملی : ایران۸۴-۲۸۷۹۵ سرشناسه : فاضل‌لنکرانی محم…
 • چرا در دنیا چند خدا وجود ندارد؟

  سوال: آیا ممکن نیست چند خدا درعالم باشند؟ واجب الوجود یاهمان خدا موجودی است که وجود داشتن …
 • آیا واقعا خدایی وجود دارد؟

  سوال:ازکجامعلوم که خدایی هست؟ موجود الف رو تصور کنین که موجود ب رابه وجود آورده است.و وجود…
بارگذاری بیشتر در اعتقادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

The First Step in Refinement

How long do you wish to remain in the sleep of negligence, plunged in corruption? Fear God…