خانه مشاوره ازدواج یه خواستگار خوب و پولدار و خانواده خوب پیدا شده اما طرف فقط نماز نمی خونه

یه خواستگار خوب و پولدار و خانواده خوب پیدا شده اما طرف فقط نماز نمی خونه

2 دقیقه خوانده شده
0
0
438

سلام من یه دختر ۲۰ ساله ام . یه خواستگار خوب و پولدار و خانواده خوب پیدا شده اما طرف فقط نماز نمیخونه حالا من موندم تو تصمیم گرفتن.باید چه راهی رو انتخاب کنم ؟؟؟؟؟

 

سلام

ترك نماز می‌تواند علت‌های فراوانی داشته باشد كه سستی عقیده به معاد یا خداشناسی و یا تأثیر منفی افراد ناباب‌، مشكلات مادّی‌، سرخوردگی روحی‌، عدم آگاهی به اهمیت و جایگاه نماز و تأثیر آن در زندگی و… از آن جمله است‌، باید ابتدأ علت را شناخت‌،و بعد از آن به درمان و چاره‌جویی برای آن اقدام كرد.

خواستگار شما اگر به خاطر بی مبالاتی یا داشتن شبهاتی در ذهن و زندگی خود یا سرخوردگی های احتمالی نماز نمی خواند، احتمال تغییر رویه ایشان وجود دارد. اما اگر خود او و خانواده اش از اساس باوری به نماز و خدا و معنویت ندارند و این ریشته در تربیت خانوادگی او دارد، حتی در صورتی که ایشان دارای کمالات دیگری هم باشد، به طور حتم گزینه مناسبی برای ازدواج با شما نخواهد بود.

اما در صورتی که از نوع اول باشد و البته در کنار بی مبالاتی به نماز، سایر محسنات اخلاقی و اجتماعی و شخصیتی و معنوی را داشته باشد،  شما می توانید با تشویق و آگاهی بخشی ایشان را به مرور به سمت معنویت جذب کنید.

نوع تشویق و ترغیب افراد و دعوت آن‌ها به نماز باید با آرامش‌، اخلاق خوب، صبر و حوصله زیاد حفظ كرامت و شخصیت افراد و… همراه باشد، و باید تلاش كرد كه بیشتر از راه‌های غیر مستقیم بهره جست و با شركت در مناسبات و مراسمات دینی مثل نماز جمعه و جماعت‌، دعاهای مختلف‌، سخنرانی‌های مذهبی و دینی و… به طور نامحسوس و غیر مستقیم افراد را به نماز ترغیب و تشویق کرد.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

عملکرد خوب شما در چه زمینه ای است؟

به زندگی گذشته، به موفقیت های گذشته و به مشاغل گذشته خود نظر کنید و ببینید چه کاری است که …