خانه سیاسی حکومت اسلامی ﺁﯾﺎ ﺍﮔﺮ ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻧﺸﻮﺩ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻌﺼﻮﻣﯿﻦ ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻟﺖ ﺧﻮﯾﺶ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩﺍﻧﺪ؟

ﺁﯾﺎ ﺍﮔﺮ ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻧﺸﻮﺩ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻌﺼﻮﻣﯿﻦ ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻟﺖ ﺧﻮﯾﺶ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩﺍﻧﺪ؟

2 دقیقه خوانده شده
0
0
261

با سلام…
ﺁﯾﺎ ‏« ﺍﺳﻼﻡ ‏» ﻭ ‏« ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺳﻼﻣﯽ ‏» ﻫﺮ ﺩﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺳﺖ؟ ﺁﯾﺎ ﺍﮔﺮ ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻧﺸﻮﺩ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻌﺼﻮﻣﯿﻦ ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻟﺖ ﺧﻮﯾﺶ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩﺍﻧﺪ؟ ﯾﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻫﺪﻑ ﺁﻧﻬﺎ ﺣﻔﻆ ﺩﯾﻦ ﺣﻘﯿﻘﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ؟
سلام
نظام اسلامی نظامی است که قوانین و احکام خود را از اسلام گرفته است. در واقع اسلام، پشتوانه محتوایی نظام اسلامی است.
با توجه به این که بخش اعظمی از احکام اسلام، جنبه اجتماعی دارد و مسائل اجتماعی بدون تشکیل حکومت امکان عملی شدن در جامعه نخواهد داشت، همان طور که در زمانی که ائمه معصومین علیهم السلام ولایت و حکومتشان از سوی مردم پذیرفته نشد، بسیاری از احکام اسلام ناب امکان عملی شدن در جامعه پیدا نکرد و شاهد آن، جنایات عظیم و فساد و چپاول هایی بوده که در زمان ائمه از سوی خلفا و حاکمین غاصب انجام می شده است.
ممکن است در زمان چند تن از معصومین علیهم السلام مردم، ولایت ایشان را نپذیرند و در این صورت ائمه بسته به امکاناتشان، به ترویج دین مبین اسلام می پردازند. یکی با مناجات، یکی با تدریس و … خدمات شایان توجهی به اسلام انجام شود، اما اگر تا روز قیامت، هیچ حکومتی بر پایه اسلام تشکیل نشود، می توان گفت در رسالت خویش شکست خورده اند چرا که بخش زیادی از احکام دین و قرآن را نتوانسته اند عملی کنند.
اما به تصریح روایات حتی اگر یک روز از عمر دنیا باقی مانده باشد، خداوند آخرین امام معصوم را ولی و حاکم جامعه خواهد نمود تا ارزش های الهی را در جامعه پیاده نماید.
حفظ دین حقیقی چیزی غیر از عملی کردن دستورات خداوند در جامعه نیست و این عملی نمودن، صرفا با دعا و تدریس امکان پذیر نیست و نیازمند تشکیل نظام و تمدن اسلامی می باشد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده عبدالله
بارگذاری بیشتر در حکومت اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آیا ازدواج من با ایشون درسته؟

برام خاستگاری اومده با شرایطی که من میخاستم ...متاسفانه من هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم به ط…