خانه اخلاقی اخلاق عبادی روزي که فرشته ها به زمين آمدند

روزي که فرشته ها به زمين آمدند

2 دقیقه خوانده شده
0
0
417

خيلي دوستش مي داشتند. حاضر بودند جانشان را فداي او کنند. مواظب رفتار و کردار و حرفهاي او بودند تا درسي از او بياموزند. به صداقت او ايمان داشتند. سالها بود در کنارش زندگي مي کردند. از وقتي او به شهرشان آمده بود عشق و دوستي و صميميت بين مردم شعله ور بود.با آمدن او بود که برکت به زندگي و شهرشان برگشته بود. او را عطيه الهي براي خود مي دانستند. روزي در مجلسي کنار هم نشسته بودند. ديدند آن مرد بزرگ در حالي که به طرف آسمان نگاه مى کرد، تبسمى نمود. علت تبسم او را نمي دانستند.يکي از آنها جلو آمد و پرسيد:
ما يک لحظه متوجه شديم که شما به سوى آسمان نگاه کرديد و لبخندى بر لبانتان نقش بست ،ممکن است علت آن را براي ما بگوييد؟ آن مرد بزرگ حالي که تبسم از لبانش محو نشده بود گفت:به آسمان نگاه مى کردم ، ديدم دو فرشته به زمين آمدند تا پاداش ‍ عبادت شبانه روزى بنده با ايمانى را که هر روز در محل خود به عبادت و نماز مشغول مى شد، بنويسند؛ ولى روزي که فرشته ها به زمين آمدند او را در محل نماز خود نديدند. او در بستر بيمارى افتاده بود.فرشتگان به سوى آسمان بالا رفتند و به خداوند متعال عرض کردند:ما طبق معمول براى نوشتن پاداش عبادت آن بنده با ايمان به محل نماز او رفتيم . ولى او را در محل نمازش نيافتيم ، چون او در بستر بيمارى بود.
خداوند به آن فرشتگان فرمود: تا او در بستر بيمارى است ، پاداشى را که هر روز براى او هنگامى که در محل نماز و عبادتش بود، مى نوشتيد، بنويسيد. بر من است که پاداش ‍ اعمال نيک او را تا آن هنگام که در بستر بيمارى است ، برايش در نظر بگيرم .

بحارالانوار، ج ۲۲، ص ۸۳٫

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • مسابقه جمله سازی نماز

    مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…
  • مطالعه موفق چگونه حاصل می شود؟

    یکی از اساسی ترین دغدغه ها برای اهل علم و دانش و مطالعه,فرا گرفتن شیوه درست مطالعه می باشد…
  • مسابقه طراحی مسجد نمونه

    مسابقه بزرگ طراحی مسجد نمونه به نظر شما مسجد نمونه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ شکل و ظا…
مطالب بیشتر از این نویسنده آقا معلم
بارگذاری بیشتر در اخلاق عبادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مسابقه جمله سازی نماز

مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…