خانه مدیریت زمان داشتن زندگی سالم و شاد چگونه زندگی متعادلی داشته باشیم

چگونه زندگی متعادلی داشته باشیم

2 دقیقه خوانده شده
0
0
413

افرادی که از اثربخشی مناسبی در زندگی برخوردارندٰ در ایجاد توازن و هماهنگی لازم بین جنبه های مختلف زندگی شان نیز مهارت دارند. این افراد به طور دقیق می دانند که تا کجا پیش بروند و چه وقت دست از کار بکشند و جریان و سیلان فعالیت مغزی را کاهش دهند. چه موقع به نیازهای طبیعی و چه وقت به نیازهای روحی و روانی خود پاسخ دهند.  در این مبحث تعادل یک کلمه کلیدی است.

برای این که عمر گرانمایه تان در حال دست یابی به چیزی معطوف نشود ضرورت دارد که گاه از آن فاصله بگیرید. در فرایند دور شدن به تدریج از کار، اعضای خانواده و طرح در دست اجرای خود را در چهارچوب کوچکتری مشاهده می کنید.

وقتی به خاطر افراط در کار، ذهن و تن و امورمان از تعادل خارج می شود و به اجبار اوقاتی را به استراحت و فراغت اختصاص می دهیم به طور طبیعی در این فرایند گم می شویم و در منتهای حیرت با عواقب و نتایج مثبت آن روبرو می گردیم.

تردیدی نیست که کار و فعالیت جزء لاینفک زندگی اجتماعی است در عین حال به حکم حال و عقل ضرورت دارد که از کار به خاطر آنچه هست لذت ببریم و برای حفظ ارامش به نتایج نهایی آن بی اعتنا باشیم. بنابراین به مجرد این که حس کردید ارزیابی های شما هماهنگی و تناسب خود را از دست داده از فعالیت های روزانه تان دست بکشید و با آرام ساختن جسم عضلات بدن را از حالت انقباظ خارج سازید و به ارگانیسم آن اجازه دهید که از آرامش نسبی برخوردار شود. با پیروی از این دستورالعمل به جای راکد گذاشتن قوه تخیل آن را به حرکت در می آورید و از مزایایش بهره مند می شوید.

هر از چند گاهی از کارتان دست بکشید و هیچ کاری نکنید. در طول این مدت به برنامه های زمان بندی شده بی توجه باشید. چنانچه این اوقات تنها به استراحت و فراغت محدود شود چندی نمی گذرد که تب و تاب وجودتان به آرامی می گراید و از آن تنش اثری به جا نمی ماند.

هنگامی که در انجام کاری خود را ناتوان می یابید این عبارت را در ذهن زمزمه و همه چیز را به خدا واگذار کنید: خدایا در این لحظه نمی دانم چه کنم. در یافتن راه چاره ناتوان هستم. از تو تقاضا می کنم که طرح الهی زندگی ام را گام به گام بر من آشکار کنی و راه خروج از این تنگنا را به من بنمایانی و به من نشان دهی از اول توافقمان با هم چه بوده و قرار بود من چه بشوم و به کجا برسم!

برگرفته از کتاب اندیشه های ماندگار/ وین دایر

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • مسابقه جمله سازی نماز

    مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…
  • مطالعه موفق چگونه حاصل می شود؟

    یکی از اساسی ترین دغدغه ها برای اهل علم و دانش و مطالعه,فرا گرفتن شیوه درست مطالعه می باشد…
  • مسابقه طراحی مسجد نمونه

    مسابقه بزرگ طراحی مسجد نمونه به نظر شما مسجد نمونه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ شکل و ظا…
مطالب بیشتر از این نویسنده آقا معلم
بارگذاری بیشتر در داشتن زندگی سالم و شاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مسابقه جمله سازی نماز

مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…