خانه اخلاقی اخلاق عبادی شب به ياد ماندني

شب به ياد ماندني

2 دقیقه خوانده شده
0
0
230

آن روز دوست هم اتاقيم حس و حال عجيبي داشت. با هميشه متفاوت بود. نه مثل هميشه در ميان جمع و سرگرمي هاي روزانه مان شرکت مي کرد و نه در گفتگو ها و حل و فصل هاي مملکتي. عجيب تر اين که بعد از چند ماه امروز عصر شروع به ورزش کرده بود. از اول دوستي مان هم کمي با ما متفاوت بود. بيشتر دوست داشت با کتاب و مجله خلوت کند. بر خلاف ما که عاشق بحث ها و گردهم‌آيي هاي دوستانه بوديم. اما امروز حال و هواي ديگري داشت. از آنجايي که خلايق هر کسي را که با گروه مطبوعش متفاوت باشد غير طبيعي مي انگارد ما هم کم کم وضع و حال علي را ديفرنس تر نگران کننده تر مي ديديم.
غروب که با هم براي خريد سوسيس و پياز و سيب زميني بيرون رفتيم از مغازه سر چهارراه يک ساعت زنگ دار خريد. معلوم نبود براي امشب چه برنامه اي دارد. از آنجايي که انسان درون گرايي بود چيز زيادي دستگيرمان نشد. ما هم کمي سوسيس و پياز و سيب زميني گرفتيم و برگشتيم خوابگاه.
بعد از برگشتن از نماز دست به کار شديم. علي ظرف ها را شست کتري را روي گاز گذاشت و من و مسعود براي شام سوسيس سيب زميني درست کرديم. تعجب آميز ترين رفتار علي رحيمي اين بود که شام آن شب را از دست داد. آن شب او فقط چند لقمه اي نان و ماست خورد. گفتم علي اگر مريضي بيا ببريمت دکتر. اما او در حالي که حوله اش را روي دوشش مي انداخت نگاه عاقل اندر سفيهي به من کرد و گفت:نه نمي خواد. يه دوش آب گرم بگيرم سر حال ميام.
شب به ياد ماندني يک ربع ديگر برگشت. نشست کنارم. چايي داغ قند پهلويي که نمونه اش را فقط در سريال پهلوانان نمي ميرند مي توانستي ببيني برايش ريختم. با اشاره هاي تابلوي مسعود که فقط حافظ شيراز از اشاراتش با خبر نشد از کارهاي امروز و امشب علي پرسيدم. اما او مثل هميشه با لبخند مليحي حرف را پيجاند و دست ما را در حنا گذاشت. بعد از نيم ساعتي بگو بخند همراه هندوانه که بيشتر به گفتمان هاي سياسي مي ماند علي از تختش پايين پريد و گفت: محسن کتاب مفاتحتو لازم نداري نيم ساعتي بده من. من که کمي بيشتر از ورزش ايزومتريکش شکه شده بودم مفاتيح را از ساکم در آوردم و با کمال احترام تقديمش کردم. او رفت سر ميز مطالعه مان و ما همچنان سرگرم تماشاي سريال مرگ تدريجي يک رويا بوديم.
نيم ساعت بعد وقتي متوجهش شدم او آرام و خوشحال خوابيده بود.
نيمه هاي شب با صداي حزيني بيدار شدم.
صداي گريه هاي علي بود.
الهي العفو، الهي العفو، الهي العفو…
علي بالاخره آن شب براي نماز شب بيدار شده بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • مسابقه جمله سازی نماز

    مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…
  • مطالعه موفق چگونه حاصل می شود؟

    یکی از اساسی ترین دغدغه ها برای اهل علم و دانش و مطالعه,فرا گرفتن شیوه درست مطالعه می باشد…
  • مسابقه طراحی مسجد نمونه

    مسابقه بزرگ طراحی مسجد نمونه به نظر شما مسجد نمونه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ شکل و ظا…
مطالب بیشتر از این نویسنده آقا معلم
بارگذاری بیشتر در اخلاق عبادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مسابقه جمله سازی نماز

مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…