خانه مشاوره ازدواج زندگي،عشق، و ديگر هيچ

زندگي،عشق، و ديگر هيچ

1 min read
0
0
1,224

همه ما در زندگي خواهان روابط گرم و صميمي هستيم. با اين وجود گاهي در برآورده کردن نيازهايمان ناتوانيم.زوج هاي بسياري در اوج عشق و دوست داشتن از هم فاصله مي گيرند و در گرداب تنهاي اسير مي شوند.
اتفاقا خيلي از روابط به خاطر اختلاف نظر هاي بزرگ و پيچيده متلاشي نمي شود. در بيشتر موارد ديوار بي تفاوتي و سردي زندگي بدون اين که طرفين متوجه باشند سراغ آن ها مي آيد.
پايدار نگه داشتن يک رابطه موفق نياز به همکاري مقابل هر دو طرف ازدواج دارد.داشتن صميميت در روابط زناشويي نقش مهمي را اين وسط بازي مي کند.از سوي ديگر صميميت مستلزم اطمينان و اعتماد است. براي همين اولين کار اين است که همواره اعتماد همسرمان را جلب کنيم.
يکي از خيالات واهي در مورد عشق اين است که زوجين گمان مي کنند همسرشان بايد بتواند در همان لحظه فکر وي را بخواند و به نيازش پاسخ مثبت دهد.در زندگي روزمره که پر از مشکلات کاري و شغلي است داشتن چنين انتظاري از همسر کمي دور از واقعيت به نظر مي رسد. بعضي از ما توقع داريم همسرمان بدون اين که حرفي به زبان بياوريم از خواسته ما مطلع شوند.
نکته مهم اين است که عشق زماني معنا پيدا مي کند که همسر شما خواسته اي را که از او انتظار داريدبا کمال ميل و از سر دوست داشتن برايتان برآورده کند نه اين که از روي زيرکي نداشته آنچه در ذهن شما مي گذرد را بيرون بريزد.براي همين پيامبر خدا(ص) مي فرمايد: ابراز محبت زباني هيچ گاه از ياد همسر نمي رود
همسران موفق سعي مي کنند هميشه ما نباشند بلکه زماني را خاص خود داشته باشند و به کارهاي مورد علاقه خود مثل ورزش و کارهاي هنري و مطالعه و … اختصاص دهند. زوج هاي موفق مي دانند که يکي يا هر دو در طول زندگي تغيير مي کنند. پس لازم است تغيير کنيد تا بتوانيد روابط در حال تغيير را عوض کنيد.هر يک از طرفين بايد ياد بگيرندکه چگونه مي توانند احساسات طرف مقابل خود را که روز به روز و هفته به هفته به خاطر پيامد هاي مختلف تغيير مي کند درک کنند.
گاهي پيش مي آيد که حتي خودتان هم تحليل درستي از احساسات شخصيتان نداريد. در همين حال از همسر خود انتظار داريدکه شما را درک کند. بد نيست به جاي خرده گرفتن از همسر کمی هم خود را نقد کنيم. کم و کاستي هاي زندگي مان را مورد بررسي قرار دهيم و براي آنچه به بهتر شدن وضعيت زندگي مان کمک مي کند بکوشيم.
امام صادق (ع) فرمودند:کسي که در راه خوشبختي خانواده خود تلاش کند اجرش مانند اجر رزمنده در راه خداست.
الْکَادُّ عَلَى عِيَالِهِ کَالْمُجَاهِدِ فِي سَبِيلِ اللَّهِ
الکافي ج ۵ باب من کد على عياله ….. ص : ۸۸

Load More Related Articles
Load More By mehdi
Load More In ازدواج

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Check Also

چه جوری میشه عقاید و رفتارهای مذهبی رو در همسر تقویت کرد؟

سلام سوال من این بود که به نظر شما چه جوری میشه عقاید و رفتارهای مذهبی رو در همسر تقویت کر…