خانه مشاوره زناشویی ادکلن مردانه

ادکلن مردانه

2 دقیقه خوانده شده
0
0
487

احتمالا شما لباسي خاص داريد براي مهماني و لباسي خاص براي داخل خانه. عطري براي مهماني و …. احتمالا هم از آن دسته افراد نيستيد که وقتي لباسشان کهنه و مندرس شد و از مد افتاد از آن لباس براي داخل خانه استفاده کنند. احتمالا هزينه خاصي هم داريد براي تهيه لباس و عطر و ادکلن و لوازم آرايشي …
امام باقر عليه‏ السلام فرمود: «النِساءُ يُحْبِبْنَ اَنْ يَرَيْنَ الرَّجُلَ فى مِثْلِ ما يُحِبُّ الرَّجُلُ اَنْ يَرى فيهِ النّساءَ مِنَ الزّينَةِ؛(۱) همان گونه که مردان دوست دارند زينت و آرايش را در زنانشان ببينند، زنان هم دوست دارند در مردانشان زينت و آراستگى را ببينند».
رعايت نظافت در همه جا و براى همه کس لازم است. انسان موظف است بدن و لباسش را هميشه، مخصوصاً در محيط خانه تميز نگهدارد. پاکيزگى، آراستگى و زيبايى اختصاص به زن ندارد. مرد هم بايد به سر و وضع خودش برسد و شيک باشد.
البته اکثر مردها به زينت و آراستگى در خارج از منزل مقيدند ولى در منزل و پيش همسر به اين مسئله توجّه ندارند. همچنانکه مرد دوست دارد زن براى او آرايش کند و ظاهر آراسته داشته باشد، زن هم همين توقع و انتظار را از شوهر خويش دارد.
حسن بن جهم مى‏ گويد: حضرت امام رضا عليه ‏السلام را ديدم که خضاب کرده بود. عرض کردم خضاب کرده‏ ايد؟ فرمود: بله. مرتب بودن و آراستگى ظاهر باعث عفّت زنان (والبته سربه زيري و متانت مردان)مى‏ شود. به واسطه نامرتبى و مهيّا نبودن مردان است که زنان، عفت خويش را از دست مى‏ دهند. سپس فرمود: آيا دوست دارى همسرت را نامرتب و ژوليده ببينى؟ گفتم: نه. فرمود: همسرت هم مانند تو است و دوست دارد مرتب و آراسته باشى.»(۲)
حضرت درسخن ديگرى فرمود: «زنان بنى اسرائيل بدان جهت از طريق عفّت خارج شدند که مردانشان به مرتب بودن و زيبايى مقيد نبودند.»(۳)
۱- مکارم الاخلاق، ص۸۰٫
۲- وسائل الشيعه، ج۱۴، ص۱۸۳٫
۳- بحارالانوار، ج۷۶، ص۱۰۲٫

مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
  • گوشی تان را بغل نکنید!

    دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عص…
  • دیگر از شب‌نشینی‌های رمانتیک خبری نیست!

    ممکن است به خاطر تلویزیون و یا بنا به دلایلی، دیگر بیرون نروید! البته حتما لازم نیست که رس…
  • تلویزیون قاتل عشق است

    تلویزیون قاتل عشق است. در این مورد هیچ شکی نداشته باشید! حتی کاملا توصیه می شود که شام خور…
بارگذاری بیشتر در زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

The Importance of the Refinement and Purification of the Soul

Those who have constructed [their own] religions, causing the straying and deviation of ma…