خانه مشاوره زناشویی ادکلن مردانه

ادکلن مردانه

2 دقیقه خوانده شده
0
0
544

احتمالا شما لباسي خاص داريد براي مهماني و لباسي خاص براي داخل خانه. عطري براي مهماني و …. احتمالا هم از آن دسته افراد نيستيد که وقتي لباسشان کهنه و مندرس شد و از مد افتاد از آن لباس براي داخل خانه استفاده کنند. احتمالا هزينه خاصي هم داريد براي تهيه لباس و عطر و ادکلن و لوازم آرايشي …
امام باقر عليه‏ السلام فرمود: «النِساءُ يُحْبِبْنَ اَنْ يَرَيْنَ الرَّجُلَ فى مِثْلِ ما يُحِبُّ الرَّجُلُ اَنْ يَرى فيهِ النّساءَ مِنَ الزّينَةِ؛(۱) همان گونه که مردان دوست دارند زينت و آرايش را در زنانشان ببينند، زنان هم دوست دارند در مردانشان زينت و آراستگى را ببينند».
رعايت نظافت در همه جا و براى همه کس لازم است. انسان موظف است بدن و لباسش را هميشه، مخصوصاً در محيط خانه تميز نگهدارد. پاکيزگى، آراستگى و زيبايى اختصاص به زن ندارد. مرد هم بايد به سر و وضع خودش برسد و شيک باشد.
البته اکثر مردها به زينت و آراستگى در خارج از منزل مقيدند ولى در منزل و پيش همسر به اين مسئله توجّه ندارند. همچنانکه مرد دوست دارد زن براى او آرايش کند و ظاهر آراسته داشته باشد، زن هم همين توقع و انتظار را از شوهر خويش دارد.
حسن بن جهم مى‏ گويد: حضرت امام رضا عليه ‏السلام را ديدم که خضاب کرده بود. عرض کردم خضاب کرده‏ ايد؟ فرمود: بله. مرتب بودن و آراستگى ظاهر باعث عفّت زنان (والبته سربه زيري و متانت مردان)مى‏ شود. به واسطه نامرتبى و مهيّا نبودن مردان است که زنان، عفت خويش را از دست مى‏ دهند. سپس فرمود: آيا دوست دارى همسرت را نامرتب و ژوليده ببينى؟ گفتم: نه. فرمود: همسرت هم مانند تو است و دوست دارد مرتب و آراسته باشى.»(۲)
حضرت درسخن ديگرى فرمود: «زنان بنى اسرائيل بدان جهت از طريق عفّت خارج شدند که مردانشان به مرتب بودن و زيبايى مقيد نبودند.»(۳)
۱- مکارم الاخلاق، ص۸۰٫
۲- وسائل الشيعه، ج۱۴، ص۱۸۳٫
۳- بحارالانوار، ج۷۶، ص۱۰۲٫

  • پس چرا خدا ما را به گناهانمان عذاب مى‏ كند؟

    قرآن كريم انسانى را كه به پاك كردن خود از گناهان و شستشوى باطن از آلودگيها اقدام كند محبوب…
  • یاد بگیر که بگویی «نه»

    « زمانیکه تصمیم گرفتید باید مطالعه کنید اما دوستان یا هم اتاقی های شما در خواست می کنند که…
  • حواس تمرکز چیست؟

    مهمترین علت عدم دستیابی به یک تمرکز فکر عالی، تعاریف نادرستی است که در ذهن شما برای تمرکز …
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

پس چرا خدا ما را به گناهانمان عذاب مى‏ كند؟

قرآن كريم انسانى را كه به پاك كردن خود از گناهان و شستشوى باطن از آلودگيها اقدام كند محبوب…