من خودم ۲۳ ساله هستم و از همه لحاظ ( فکري – عاطفي – خانوادگي- اقتصادي و .. ) آمادگي کامل براي ازدواج دارم اما مورد خوب برايم پيش نمي آيد .به خاطر تقوايي هم که دارم دوست ندارم با خودآرايي و يا خودنمائي و يا از طريق دوست شدن با پسرها ازدواج کنم. من بايد چه کنم؟
نکته اول: انسان‏ها از جهات مختلف با هم تفاوت دارند و گاهى اين تفاوت‏هاى فردى، موجب نگرانى بعضى افراد مى‏شود در حالى که اگر انسان وجود اين تفاوت‏ها را بپذيرد، ديگر جاى نگرانى نيست.  به قول معروف همه خوبي ها را همه دارند.

ممکن است افرادى که بيشتر دنبال قيافه ظاهرى هستند و از ساير معيارهاى مهم ازدواج غافلند، بيشتر سراغ دخترانى بروند که ظاهرى زيباتر دارند يا اينکه آرايش و يا ولنگارى خودشان را بيشتر در معرض ديد ديگران قرار مى‏دهند.
نکته دوم: تعدّد خواستگار، دليل برترى ديگران نسبت به شما نيست. اينکه افراد کمترى به خواستگارى شما آمده ‏اند، دليل بر نقص شما نيست. قرآن مى ‏فرمايد: «چه بسا شما چيزى را دوست نداريد، ولى خير شما در آن قرار دارد و چه بسا شما چيزى را دوست داريد، ولى آن چيز براى شما شر است». شايد بسيارى از آن خواستگاران، در واقع شر هستند و خداوند نمى ‏خواهد شما به آن شر مبتلا شويد و خداوند شر را متوجه ديگرانى مى‏ کند که خودشان دنبال بدى‏ها هستند.
بسيارى از اين مشتريان و به اصطلاح خواستگارانى که با چشم‏ چرانى در کوچه، خيابان، پارک، دانشگاه و اتوبوس به سراغ آنان مى ‏آيند، شرّ هستند و خداوند براى بندگان مؤمن و عفيف و پاکدامن خود، افرادى متناسب با آنها را قرار داده است چنان که مى ‏فرمايد: «افراد پاکيزه را براى افراد پاکيزه قرار داديم و افراد خبيث را براى افراد خبيث».
به راهکارهاى زير توجه کنيد:
۱٫  اگر خواستگارى آمد که به طور نسبى متناسب با شما و خانواده شماست بعد از تحقيقات لازم جواب مثبت دهيد و زندگى خود را از اين حالت يکنواختى خارج کنيد. مطمئن باشيد شادابى، نشاط و تنوع به زندگى شما برخواهد گشت.
۲٫ پيشنهاد مى خ از اين به بعد در رفتار خودتان تجديد نظر کنيد يعنى صميمى تر و با خوشرويى با ديگران (افراد محرم) برخورد کنيد و به گونه اى صحبت کنيد که آنها احساس کنند شما فرد با نشاطى هستيد و هيچ اشکالى هم ندارد که به صورت غير مستقيم به آنها بفهمانيد که اگر مورد مناسبى پيدا شود حاضر به ازدواج هستيد چه اين که ازدواج يکى از سنت هاى زيبا و شايسته نظام خلقت است.
۳٫ هر روز حداقل نيم ساعت ورزش   کنيد

  • The First Step in Refinement

    How long do you wish to remain in the sleep of negligence, plunged in corruption? Fear God…
  • به همسرتان بگویید که شما دشمن اش نیستید

    اگر درباره موضوعی با همسرتان آرام صحبت می کنید اما او به یکباره از کوره در می رود و صدایش …
  • Knowledge and Faith

    Sometimes you see that one has knowledge of these realities but has no faith. Undertakers …
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در ازدواج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

The First Step in Refinement

How long do you wish to remain in the sleep of negligence, plunged in corruption? Fear God…