خانه مدیریت زمان راهکارهای خرید زمان بهترین کار برای مدیریت زمان های اتوبوسی روزانه

بهترین کار برای مدیریت زمان های اتوبوسی روزانه

1 دقیقه خوانده شده
0
0
698

یکی از مواردی که همه ما در طول روز با آن دست به گریبانیم و بیشتر از خود زمان تلف شده مان، تاثیرات روانی آن در زندگی و بهانه هایی است که برای خیلی از کارهای نکرده مان دست و بالمان را می بندد، زمان هایی است که در طول روز در انتظار و صف و تاکسی و اتوبوس و پشت ترافیک از دست می دهیم.

شاید این روزها سپری کردن دو سه ساعت در روز برای رفت و برگشت کار و درس و دانشگاه، معطل شدن در صف نان و گوشت و اتوبوس و تاکسی و سرویس و … و نیز ساعت هایی که در انتظار اتوبوس و مترو و تاکسی و سرویس سپری می کنیم خیلی طبیعی و لازمه زندگی مدرن شهری به حساب آید.

اما آیا می توان این زمان ها را مدیریت نموده و از آن استفاده بهینه کرد؟

شاید بتوان زمان انتظار اتوبوس و تاکسی یا صف نان، کتاب خواند و دیگران را توصیه به کتابخوانی کرد. اما زمان هایی که اتوبوس و تاکسی و مترو در حال حرکتند، بهترین بهانه ها را برای عدم مطالعه داریم. سرمان گیج می رود، چشمانمان اذیت می شود، تمرکز نداریم و انواع دلایل واقعی و خیالی.

یکی از بهترین کارها برای مدیریت این بخش از زمان که من آن را زمان های اتوبوسی می نامم، استفاده از کتابهای صوتی در این زمان هاست.

کتابهای صوتی مجموعه کتابهایی هستند که به انگیزه های مختلف در اغلب جوامع و بیشتر زبان ها وجود دارد. از سر همت سازمان های حامی نابینایان گرفته تا تولید کنندگان خلاق آثار علمی که خود نویسنده را به قرائت و ضبط کتاب خود دعوت می کنند، تا اهالی دغدغه مند کتاب و کتابخوانی که به تولید این آثار همت گذاشته اند، امروزه کتاب های بسیاری در این زمینه موجود بوده و شما می توانید با دانلود این کتاب ها و با استفاده از سیستم های صوتی در دسترستان در گوشی و ضبط ماشین و دستگاه های صوتی خانگی، این کتاب ها را گوش داده و ضمن استفاده مفید از زمانتان، استفاده بسیار مفیدی نیز از زمانتان ببرید.

شما به طور متوسط می توانید در هر ساعت ۵۰ صفحه از یک کتاب را گوش کنید. و این یعنی یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای را می توان در ۴ ساعت گوش کرد.

اگر شما در طول روز ۲ ساعت از وقتتان را که تا دیروز به این نحو، تلف می کردید، در هر دو روز می توانید یک کتاب گوش کنید و این یعنی در طول یک سال به طور متوسط ۱۵۰ کتاب گوش می کنید.

اگر وسوسه شدید، برای امتحان یک سری به کتاب های این سایت بزنید، هر چند خودتان هم می توانید کتاب های مورد نیازتان را در یک جمع گروهی خوانده، ضبط کنید و در اختیار همدیگر قرار دهید.

 

 

 

  •  The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

    According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…
  • Women and Hijab

    The meaning of Hijab is to cover. Hijab means a dress that covers the body of a woman. Isl…
  • Marriage and its benefits

    The family is a small society that starts with the union of man and woman, and by the birt…
مطالب بیشتر از این نویسنده مهدی
بارگذاری بیشتر در راهکارهای خرید زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

 The Comparative Rights and Duties of Husband and Wife

According to Islam, family is a small society. And large societies come into existence fro…