خانه اخلاقی اخلاق اجتماعی هم نوایی های شهر من

هم نوایی های شهر من

2 دقیقه خوانده شده
0
0
511

دو جاده جنگلی از هم جدا می شدند و گذر از هر دو ممکن بود. در مقام رهگذر  مدتها ایستادم تا در حد ممکن ببینم این دو در کجا از هم منشعب می شوند. آنگاه به راهی دیگر به همان زیبایی نگاه کردم. و شاید بتوان گفت آن راه از اولی بهتر بود. زیرا علف در آن, منظره دلنشینی را به وجود آورده بود و نشان می داد هنوز کسی بر روی آنها قدم نگذاشته است. من اولی را برای روزی دیگر نگه داشتم و تردید داشتم که می توانم از آن باز گردم. من جاده ای را که کم گذر بود برگزیدم و تمام تفاوت ها ناشی از این انتخاب بود.

برای محقق ساختن توانایی ها و استعداد های بالقوه, باید دیوار دنباله روی را فروپاشیم و صرفا به خاطر خوشایند مردم آن را پیش نگیریم. بلکه در مقابل می بایست در برابر فشار غیر اصولی اجتماع سر به طغیان برداریم و بدون توجه به برخی اصول رایج در جامعه باآفرینش تفاوتی عظیم از یک زندگی غنی مبارزه جویانه و پرمعنا بر گزینیم.

هنگامی که بر سر دو راهی های زندگی دوچار تردید شده و نمی دانیم کدام راه را برگزینیم بایستی راه کم گذر را در پیش گیریم و جهت گیری تازه ای را در زندگی شخصی و حرفه ای پدید آوریم.

تاثیر فشار همسالان بر روح نوجوانان اغلب به این دلیل است که ما بزرگترها نیز در زندان همنوایی به سر می بریم و هنوز قربانیان فشار همسالان خود هستیم.

پدید آوردن تفاوت بزرگ و برجسته شدن در زندگی و پیشرو بودن، نتیجه رفتن از راه کم گذر است؛ و آفرینش تفاوت عمده در زندگی مستلزم اجتناب از دنباله روی از اجتماع.

برای محبوبیت اجتماعی به جای همنوایی صرف با جامعه باید متاعی برای عرضه کردن در زندگی داشته باشید. چرا جامعه در نهایت هم مسیر با کسانی می شود که روزخگاری از همنوایی سر بر تافته و مسیر کم گذر را انتخاب کردند.

برای همین:

در برابر تاثیرات محیطی تسلیم نشوید و نگذارید شما را به زور به قالب الگوی ویژه ای در آورند، حتی اگر غالب مردم به راهکاری اعتقاد دارند که شما از لحاظ ذهنیت و تفکر خود را هماهنگ با آن حس نمی کنید، در درستی راهی که برگزیده اید تردید به دل راه ندهید.

پیوسته به خود خاطر نشان کنید که به احتمال زیاد نمی توانید راهی را که طی کرده اید عقبگرد کنید و در فرصتی دیگر مسیری را که به راستی شیفته اش بوده اید و صرفا به خاطر کم گذر بودنش از آن صرفنظر کرده اید در پیش گیرید و در فرصتی دیگر مسیری را که به راستی شیفته اش بودید و صرفا به خاطر کم گذر بودنش از آن صرفنظر کرده اید در پیش گیرید.بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • مسابقه جمله سازی نماز

    مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…
  • مطالعه موفق چگونه حاصل می شود؟

    یکی از اساسی ترین دغدغه ها برای اهل علم و دانش و مطالعه,فرا گرفتن شیوه درست مطالعه می باشد…
  • مسابقه طراحی مسجد نمونه

    مسابقه بزرگ طراحی مسجد نمونه به نظر شما مسجد نمونه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ شکل و ظا…
مطالب بیشتر از این نویسنده آقا معلم
بارگذاری بیشتر در اخلاق اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مسابقه جمله سازی نماز

مسابقه جمله سازی نماز سلام در این صفحه قصد داریم مسابقه جمله سازی راه بیندازیم. به این شکل…